جمهوری خواهان آمریکا خواستار برخورد قاطع واشینگتن با اقدامات پوتین در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شماری از نمایندگان جمهوریخواه خواستار واکنش «قاطع و سریع» دولت آمریکا به فعالیت‌های خصمانه رژیم پوتین در افغانستان شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هشت تن از نمایندگان جمهوریخواه کنگره ایالات متحده روز سه شنبه 30 ژوئن در جلسه بررسی اطلاعات مربوط به «ادعای تعیین جایزه توسط روسیه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان»، ضمن حضور در کاخ سفید، خواستار واکنش قاطع و سریع دولت آمریکا علیه پوتین شدند.

مایکل مکال نماینده ایالت تگزاس، لیز چینی نماینده ایالت وایومینگ، مک تورنبری نماینده تگزاس، آدام کنزینگر نماینده میشیگان، که همگی جمهوری‌خواه هستند، در این جلسه بررسی اطلاعات حضور داشتند.

بر أساس این گزارش مایکل مکال و آدام کنزینگر پس از این جلسه با انتشار بیانیه‌ای گفتند: «اگر روند بررسی اطلاعاتی صحت این گزارش‌ها را تایید کند، ما قویا از دولت می‌خواهیم با اتخاذ اقدامی سریع و قاطع، رژیم پوتین را پاسخگو نگه دارد.»

شایان ذکر است که روزنامه نیویورک تایمز پیشتر به نقل از منابع خود گزارش داده بود که روسیه در افغانستان به شبه‌نظامیان طالبان وعده داده است که اگر نیروهای آمریکایی را از بین ببرند، جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید