گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش‌خرید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش روزنامه گاردین، دولت دونالد ترامپ تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی «رمدسیویر» را از یک شرکت دارویی خریده است که اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است.

این روزنامه بریتانیایی در شماره امروز 1 ژوئیه نوشت، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا معامله شگفت‌انگیزی با شرکت داروسازی «گیلیاد ساینسز» انجام داده است.

بر اساس این بیانیه آمریکا، تقریبا 500 هزار دوز، معادل 100 درصد تولید این شرکت در ماه ژوئیه، 90 درصد تولید ماه آگوست و 90 درصد ماه سپتامبر را خریده است.

بدین ترتیب تا سه ماه آینده هیچ کشور دیگری نمی‌تواند این دارو را که برای درمان ویروس کووید- 19 موثر است، بخرد.

به گزارش این روزنامه در حالی که سازمان بهداشت جهانی و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شیوع ویروس سارس-کوو2 به‌مثابه چالشی بین‌المللی سخن می‌گویند، آمریکا رویکردی ملی در برابر بیماری کووید-19 در پیش گرفته است.

به گفته دست اندرکاران پژوهش های داروئی جهان، برغم آن حقیقت که هنوز دارویی موثر برای پیشگیری و درمان بیماری کووید-۱۹ یافت نشده، آزمایش‌ها نشان می‌دهند که داروی «رمدسیویر» می‌تواند از عوارض ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا بکاهد و دوره بیماری را از 15 روز به 11 روز کاهش دهد

گفتنی است که داروی رمدسیویر محصول شرکت آمریکایی گیلیاد است. که اساسا برای درمان بیماری ابولا تولید شده بوداما سپس روشن شد که این دارو بر روی دیگر انواع بیماری‌های ویروسی نیز تاثیری مثبت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید