فرزند علامه علی الامین حزب الله لبنان را مسئول تهدید علیه امنیت پدرش دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هادی الامین فرزند علامه علی الامین که در لندن مقیم است چهارشنبه 30 ژوئن 2020 سکوت خود را شکسته و گروه شبه نظامی حزب الله لبنان را مسئول حملات تهدیدآمیز علیه پدرش دانست.

هادی الامین چهارشنبه در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» حزب الله لبنان را مسئول حمله تهدیدآمیز علیه پدرش دانست.

هادی گفت که پدرش از نو مورد حمله عناصر شبه‌نظامی حزب‌الله، انصار و وابستگان‌شان واقع شده که او را خائن شمرده و آشکارا به مرگ تهدید کرده‌اند.

فرزند علامه علی الامین مسئولیت سلامت پدرش و حق او در زندگی آزاد بدون قید را مستقیما متوجه حسن نصرالله رهبر گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان کرد.

«تلاش‌های بیهوده می‌کنید»

شایان ذکر است بیش از 300 نفر از فعالان، حقوقدانان و روزنامه‌نگاران لبنانی پیش‌تر طوماری تحت عنوان «تلاش‌های بیهوده می‌کنید» را به امضا رساندند که طی آن درخواست کردند که نباید دادستانی‌های کل به دادگاههای تفتیشی به سرسپردگی دولت تبدیل شوند.

از سویی «شورای حکمای مسلمان»اعلام کرد که با نگرانی بسیار حمله سازمان‌دهی شده‌ای که اخیرا علامه علی الامین عضو این شورا و یکی از چهره‌های میانه‌رو و اعتدال‌گرای لبنان، جهان عرب و جهان اسلام را هدف قرار داده است را پیگیری می‌کند.

شورای حکمای مسلمین همچنین طی بیانیه‌ای درباره حمله‌ای که چهره‌ها و علمای لبنان را پس از حمله‌ها به مقدسات و نمادهای اسلامی، مسیحی در لبنان هدف قرار داده است شدیدا ابراز تاسف کرد.

در این بیانیه آمده است که این حمله با هدف ایجاد فتنه در میان جامعه لبنان از طریق خاموش کردن صداهای دانایی و همزیستی که لبنانی‌ها را متحد و با گفتمان‌های تفرقه‌افکن مقابله می‌کنند، انجام می شود.

شورای حکمای مسلمان ضمن تاکید همبستگی با علامه علی الامین و تمامی رهبران جامعه لبنان که در معرض تخریب و اتهام به خیانت قرار می گیرند، ابراز اطمینان کرد که مردم لبنان این گونه رفتارهای غیرمسئولانه را رد کرده و اجازه تخریب بافت اجتماعی خود را نخواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید