روحانی: ضربه سیاسی آمریکا به برجام را تحمل نمی کنیم و اقدامی قاطع انجام خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جلسه چهارشنبه 1 ژوئیه هیات دولت گفت که تاکنون ضربه آمریکا به برجام، اقتصادی بوده اما اگر بخواهد به این توافق ضربه سیاسی بزند، ایران تحمل نخواهد کرد و اقدام قاطع انجام می‌دهد.

به گزارش ایرنا، روجانی با بیان اینکه ایران همواره به تعهدات سیاسی، حقوقی و اخلاقی خود پایبند بوده و خواهد بود، تاکید کرد که گفتمان دولت وی در داخل، اعتدال و میانه روی و در جهان، تعامل سازنده بوده و هست.

او جلسه ویدئویی کنفرانسی عصرچهارشنبه 1 ژوئیه با روسای جمهوری روسیه و ترکیه را در راستای گفتمان تعامل سازنده دولت متبوعش در عرصه جهانی برشمرد.

روحانی که این روزها بشدت در افکار عمومی داخلی و خارجی ایرانی‌ها هدف حملات انتقادی شدید قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: «در زمینه پیگیری گفتمان تعامل سازنده با جهان دستاوردهای فراوانی داشتیم و روابط دوجانبه و سه جانبه‌ای با کشورهای منطقه و جهان برقرار کردیم که یکی از دستاوردهای مهم در این زمینه توافق برجام بود که ادامه آن می‌توانست به نفع منطقه و جهان باشد».

روحانی در بخشی دیگر از سخنانش با تاکید بر ضرورت تقویت گفتمان اعتدال و میانه روی در عرصه داخلی گفت: در داخل افراط و تندروی را نمی‌پسندیم و می‌دانیم به ضرر کشور تمام خواهد شد و در همین راستا از همه دوستان درخواست می‌کنیم در این شرایط پیچیده و سخت، راه وحدت، تعامل و مهربانی را برگزینند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size