بمباران مواضع حوثی‌ها در یمن از سوی جنگنده‌های ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه اول ژوئیه 2020 اعلام کرد جنگنده‌هایش برخی اهداف نظامی مشروع متعلق به پیکارجویان حوثی را بمباران کردند.

براساس اعلام ائتلاف، این عملیات نظامی با هدف تضعیف و انهدام توان نظامی حوثی‌ها و در واکنش به تهدیدهای موجود صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود نشست خبری در این باره به زود برگزار شود.

ائتلاف عربی روز چهارشنبه ویدئویی منتشر کرد که مقدار قابل توجهی تسلیحات ایران را نشان می‌دهد که به مقصد حوثی‌ها در حال قاچاق شدن بوده و نیروهای ائتلاف این محموله‌ها را روز 17 آوریل 2020 در سواحل استان المهره توقیف و ضبط کردند.

روز سه‌شنبه نیز ائتلاف دو عملیات مختلف در یمن انجام داد و مقادیر زیادی تسلیحات ایرانی کشف و ضبط کرد. همه این تسلیحات از ایران به مقصد پیکارجویان حوثی قاچاق می‌شد.

تصاویر منتشر شده مقدار زیادی تسلیحات و جنگ‌افزارهای پیشرفته، از جمله دوربین‌های دید در شب، دستگاه‌های راهبری پهپادها و قطعات الکترونیکی انفجار از راه دور و همچنین ده‌ها قبضه سلاح تک‌تیرانداز و تجهیزات سبک و سنگین را شامل می‌شود.

در همین راستا ناظران یمنی از تلاش‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن و حمایت این نیروها از امنیت دریانوردی در دریای سرخ و دریای عرب در مقابل تهدیدات ایران تقدیر کرده و اقدام ایران به قاچاق اسلحه به مقصد حوثی‌ها را نقض قوانین بین‌المللی خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید