الکاظمی: امیدواریم عراقی‌ها با عزم واراده خود حاکم کشورشان باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز سه شنبه 30 ژوئیه در سخنانی به مناسبت صدمین سالگرد قیام عراقی‌ها علیه استعمار بریتانیا که به استقلال کشورشان منجر شد، گفت به هیچ کس اجازه نخواهد داد که حاکمیت این کشور را نقض کند.

الکاظمی گفت: «امیدوارم عراقی‌ها با عزم و اراده خود بر کشورشان حاکم باشند و ارزش‌های شهروندی را تحکیم کنند».

او افزود: «ما با هر گونه تعدی یا قانون شکنی که منجر به نقض حاکمیت ملی ما باشد، مخالفیم ».

الکاظمی خاطرنشان کرد: «استراتژی دولت بر اساس فراهم کردن شرایط برای اجرای انتخابات زودهنگام، عادلانه جهت تکمیل روند تاسیس نهادهای دولتی است».

الکاظمی همچنین بر اهمیت نقش قبایل عراقی در حمایت از دولت، قانون و صلح مدنی تأکید کرد.

دولت همه سلاح خارج از چارچوب قانون را کنترل خواهد کرد

در همین راستا برهم صالح ، رئیس جمهوری عراق نیز روز سه شنبه خواستار تسریع روند بنای دولت عراق و قانونمند کردن همه نهادها و کنترل سلاح به دست دولت شد.او به مناسبت قیام عراقی‌های علیه بریتانیا برای استقلال در این کشور گفت: «ما در حال ساختن کشوری هستیم که با جهان و منطقه به عنوان کشوری دوست رفتار می کند، نه دشمن یا سلطه‌جو، کشوری که تسلیحات فراقانونی را کنترل، قانونمندی را نهادینه و قانون در آن حرف اول و آخر را بزند».

رئیس جمهوری عراق بر نیاز کشور به از سرگیری آنچه که «روند ساخت دولت» و کشوری توانا با حاکمیتی مقتدر در .مینه اعمال قانون و مقابله با فساد تاکید کرد.

برهم صالح خاطرنشان کرد: «باید پایه‌های یک دولت مبتنی بر قانون اساسی که از استبداد جلوگیری کند و در خدمت صلح و ثبات و امنیت مردم باشد، تقویت کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید