شاهزاده خالد بن سلمان و برایان هوک مقابله با فعالیت‌های ایران را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی و برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 29 ژوئن 2020 در ریاض دیدار و درباره مقابله با فعالیت‌های ایران گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دو طرف طی این دیدار روابط دو جانبه میان دو کشور و تاکید بر اهمیت آن در حفظ امنیت و صلح در منطقه و مقابله با فعالیت‌های خصمانه برهم زننده ثبات در منطقه را بررسی کردند.

Advertisement

جانشین وزیر دفاع سعودی طی این دیدار تاکید کرد که سعودی همگام با ایالات متحده آمریکا برای برقراری امنیت و صلح در منطقه و جهان تلاش خواهد کرد و از تلاش‌های آمریکا و سعی و پافشاری آن برای متوقف کردن تمامی فعالیت‌های خبیث ایران و نقض‌های مکرر و اقدامات تروریستی و خرابکارانه آن در منطقه حمایت خواهد کرد.

در این گفتگو همچنین حملات اخیر موشکی و پهپادی شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت رژیم ایران در یمن که از سوی پدافند هوایی سعودی رهگیری و منهدم شده‌اند، بررسی شد.

جانشین وزیر دفاع سعودی همچنین طی این دیدار از طرف رهبران سعودی از ایالات متحده آمریکا به خاطر اعزام نیروها و سامانه‌های دفاعی به پادشاهی عربی سعودی در راستای محافظت از امنیت منطقه‌ای و مقابله با هر آن چه منافع مشترک دو کشور را تهدید کند، ابراز تشکر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم