در واکنش به تحریم‌‌های بروکسل مادورو سفیر اتحادیه اروپا را از ونزوئلا اخراج می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، روز دوشنبه در واکنش پاسخ به تحریم 11 مقام ونزوئلایی توسط بروکسل، به ایزابل بريلانتی پیدروزا سفیر اتحادیه اروپا در کاراکاس، 72 ساعت مهلت داد تا کشورش را ترک کند.

نیکلاس مادورو در یک سخنرانی کوتاه در کاخ ميرافلوريس در کراکاس ضمن اعلام طرد سفیر اتحادیه اروپا گفت، یک هواپیما در اختیار سفیر اتحادیه اروپا قرار می‌دهیم تا ونزوئلا را ترک کند.

Advertisement

او خطاب به اتحادیه اروپا گفت: «آنها کی هستند که می‌خواهند با تهدید خودشان را بر ما تحمیل کنند؟ آنها کی هستند؟ کافی است..! به همین دلیل تصمیم گرفتم 72 ساعت به سفیر اتحادیه اروپا فرصت دهم تا کشور ما را ترک کند».

او افزود: «تکلیفمان را با اتحادیه اروپا روشن خواهیم کرد».

به دلیل شیوع ویروس کرونا، کلیه پروازهای مسافربری به ونزوئلا متوقف شده است.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه 11 مقام ونزوئلایی از جمله لوئیز پارا از اعضای شورای ملی و رقیب خوان گوایدو، رهبر مخالفان را تحریم کرد.
نیروهای امنیتی ونزوئلا اوایل ماه ژانویه با ممانعت از ورود خوان گوایدو، رهبر مخالفان و نمایندگان مخالف دولت به پارلمان، باعث شدند که اقلیتی از نماینده‌های حامی دولت نیکلاس مادورو طی یک رای‌گیری لوئیز پارا از متحدین سابق رئیس‌جمهوری را به ریاست پارلمان انتخاب کنند.

از 23 ژانویه سال 2019 تاکنون ونزوئلا شاهد مبارزه میان خوان گوآیدو رئیس «شورای ملی» یا پارلمان که خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور می‌داند و مادورو رئیس جمهور سوسیالیست که در دوره دوم انتخابات تحریم شده از سوی مخالفان پیروز شد.

انتخابات ونزوئلا از نظر بسیاری از کشورهای غربی ئر جوی ناسالم و با تقلبی گسترده به نفع مادورو انجام گرفته است.

خوان گوایدو ریاست جمهوری نیکلاس مادورو را نامشروع و نتیجه تقلب و سرکوب مخالفان می‌داند، خود را رئیس جمهور موقت نامیده است. ایالات متحده و بیش از پنجاه کشور دیگر خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم