المعلمی : جامعه بین‌المللی خطر توسعه‌طلبی‌‌های ایران در منطقه را درک کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبدالله المعلمی سفیر پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل متحد دوشنبه 29 ژوئن 2020 با بیان این‌که جامعه بین المللی اکنون خطر توسعه‌طلبی‌های ایران را دریافته است افزود:« بارها نسبت به بی‌توجهی به رفتار آن(ایران) در این زمینه هشدار داده بودیم».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) المعلمی با بیان این‌که:« جامعه بین‌المللی اکنون خطر توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای ایران را دریافته است» تاکید کرد که «جامعه بین‌المللی اکنون نگرانی‌های کشورهای خلیجی از سیاست‌های ایران را درک کرده است».

Advertisement

المعلمی همچنین به تشابه میان اسلحه‌هایی که ایران برای گروههای شبه‌نظامی تروریستی در عراق، سوریه و لبنان و آن چه برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن ارسال کرده است، اشاره کرد.

این در حالی است که یک منبع سعودی دوشنبه گفت که مقادیر زیادی از محموله‌های تسلیحات ایرانی که به مقصد پیکارجویان حوثی یمن قاچاق می‌شد توقیف شده است.

این منبع افزود که ایران منشأ تسلیحاتی است که در حمله به پادشاهی عربی سعودی استفاده شده است.

منبع سعودی همچنین گفت که گزارش اخیر سازمان ملل شامل چیز جدیدی درباره سیاست‌های ایران نیست و اشاره کرد که ایران به شبه‌نظامیان تروریست در سوریه، عراق، یمن و لبنان کمک تسلیحاتی می‌کند.

شایان ذکر است آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد چند روز پیش در گزارشی به شورای امنیت ابلاغ کرده بود که موشک‌های کروزی که سال گذشته به وسیله آنها دو تاسیسات نفتی متعلق به شرکت «آرامکو» و فرودگاهی بین‌المللی در سعودی هدف قرار گرفت، «منشأ ایرانی» دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم