چین از واکسنی نویدبخش با نتایج آزمایش دلگرم کننده‌ برای بیماری کرونا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه ملی بیوتکنولوژی چین (CNPG) روز دوشنبه 28 ژوئن اعلام کرد، نتایج چند آزمایش‌ بالینی بر انسان نشان داد که یکی از واکسن‌ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا موثر و امید بخش بوده است .

این شرکت چینی گفت واکسن جدید بی خطر، مؤثر و دومین واکسن از این شرکت است که نتایج خوب و امیدوار کننده‌ای در آزمایشات بالینی از خود نشان داده است.

Advertisement

این شرکت در بیانیه‌ای که از سایت «وی چت» منتشر شد، گفته است براساس داده‌های اولیه آزمایش این واکسن که توسط یکی از واحدهای این شرکت در پکن تهیه شد، تولید آنتی بادی در سطح بالایی در کلیه شرکت کنندگان در مرحله اول آزمایش بالینی دو مرحله‌ای که شامل 1120 شرکت کننده بود، انجام گرفته است.

مقامات بهداشت چین به شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی این کشور اجازه داده‌اند که هشت واکسن بالینی روی انسان را در چین و خارج از آن آزمایش کنند تا چین در فهرست کشورهای پیشتاز برای تولید واکسن ضد کرونا قرار گیرد و بتواند در مبارزه علیه این بیماری که تاکنون جان بیش از نیم میلیون انسان در سراسر جهان را گرفته و میلیون‌ها انسان را مبتلا کرده را پیشگام شود.

این شرکت که به گروه دارویی دولتی«Sinopharm» وابسته است، اعلام کرد، در این ماه واکسن دیگری توسط واحد آن در ووهان تولید می‌شود.این واکسن نیز باعث تولید مقادیر بالایی از آنتی بادی‌های ایمنی در افراد شرکت کننده در آزمایش‌های بالینی شده است.

گفتنی است که هر واکسنی قبل از اینکه اجازه فروش به آن داده شود، باید مرحله سوم آزمایش یعنی موفقیت کامل روی هزاران انسان شرکت کننده را اثبات کند.

شرکت «CNPJ» روز سه شنبه اعلام کرد، در حال آزمایش مرحله سوم واكسن ضد ویروس کرونا در امارات است اما این شرکت هیچ توضیحی در باره خصوصیات این واکسن نداد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم