چگونه یک قهوه فروش به لطف کرونا 50 هزار دلار دریافت کرد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک جوان قهوه فروش آمریکایی از اینکه حاضر نشد به زنی که ماسک ایمنی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را نزده بود، قهوه بفروشد، مورد تحسین شهروندان ایالت کالیفورنیا قرار گرفت و از این طریق به شهرت و ثروت رسید.

به گزارش روزنامه انگلیسی «The Independent»، یک زن آمریکایی در کالیفرنیا پوستری خشمگینانه‌ای را درصفحه فیس بوک خود منتشر کرد که در آن از یک جوان قهوه فروش که حاضر نشد به او قهوه بفروشد به شدت انتقاد کرد. زن در پوستر خود نوشت: «جوان قهوه فروش به دلیل اینکه ماسک نزده بودم حاضر نشد به من قهوه بفروشد، ماسک زدن کار احمقانه‌ای است».

Advertisement

اما انتقاد این زن از جوان قهوه فروش در فضای مجازی به نفع او تمام شد به طوری که اغلب فالورها برخوردش را تحسین کردند به خصوص که یکی از دستورالعمل‌های مقامات این ایالت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اجباری کردن پوشیدن ماسک در اماکن عمومی بوده است.

این زن آمریکایی تصویری از «لنین گوتیرز» جوان قهوه فروش که در یکی از شعبه‌های Starbucks کار می‌کند، را منتشر کرد و در فیس بوک به دوستان خود اطلاع داد که این جوان در کافی شاب از ارائه خدمات به او خودداری کرد به این دلیل که ماسک بر روی صورت نداشت او گفت که به عقیده او پوشیدن روکش و ماسک یک رفتار احمقانه است.

اما هزاران نفر از فالورهای فیسبوک به سرعت به مقابله با این خانم آمریکایی برخواسته و از جوان قهوه فروش و اقدام بجای او حمایت و تقدیر کردند. اغلب فالورها تأکید کردند که زدن ماسک در اماکن عمومی یک قانون دولتی است و هر شخصی در کالیفرنیا باید از آن پیروی کند.

اما داستان تنها به حمایت فالورها از این جوان قهوه فروش و انتقاد از زن شاکی در فیس بوک محدود نشد بلکه برخی از نظر دهندگان با باز کردن صفحه‌ای در فیس بوک با نام (GoFundMe) برای این جوان به جمع آوری کمک‌های مالی به عنوان پاداش به دلیل تعهد او به قانون باز پرداختند. آنها از فالورها خواستند که هر کدام هدیه‌ای به عنوان پاداش به او بدهند.

آنچه اتفاق افتاد پس نشر حساب او و عکسش در صفه در کمتر از 24 ساعت بیش از 50 هزار دلار از طرف اهالی ایالت کالیفرنیا به حساب این جوان قهوه فروش ریخته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم