ترامپ: اطلاعات آمریکا گزارش پاداش روسیه به طالبان براى کشتن سربازان ما را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهورى آمریكا شامگاه دوشنبه 28 ژوئن در پاسخ به ادعاهای مبنی بر اینکه روسیه از طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی حمایت می‌کند، گفت که این گزارش‌ها غیرقابل اعتماد است.

ترامپ در توئیتی گفت: «اطلاعات آمریكا تازه به من اطلاع داد كه این گزارش‌ها معتبر نیست، بنابراین چنین گزارشی به من یا معاون رئیس جمهوری داده نشد».

Advertisement

ترامپ افزود: «شاید این ادعاها جعلی شبیه به ادعاهای دخالت روسیه در انتخابات باشد، از نوع اخبار جعلی نیویورک تایمز که می‌خواهند جمهوریخواهان را بد جلوه دهند!!».

اظهارات ترامپ در واکنش به گزارش نشریه نیویورک تایمز آمریکا بیان شده است.

نیویورک تایمر «New York Times» در گزارشی نوشت: تحقیقات مقامات اطلاعاتی ایالات متحده بر این باور است که یک واحد اطلاعاتی نظامی روسیه، بطور مخفیانه به طالبان پول داده تا نیروهای ائتلاف بین‌المللی حاضر در افغانستان بویژه سربازان آمریکایی را بکشند.

وال استریت ژورنال و واشنگتن پست نیز در باره تلاش‌های کرملین برای سازماندهی حملات نظامی به نیروهای غربی خبرهایی منتشر کره بودند.

این گزارش‌ها موجی از جنجال‌های سیاسی را در ایالات متحده آمریکا برانگیخت و به یک موضوع جدید انتخاباتی تبدیل شد.

کاخ سفید گزارش‌ها را نفی کرد

کاخ سفید در اطلاعیه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هیچ گزارشی از نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر پاداش روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی دریافت نکرده است.

کیلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید، در این باره گفت در مورد گزارش اخیر مبنی بر اینکه روسیه برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان به نیروهای طالبان پاداش می‌داده، هیچ توضیحی به دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، داده نشده است.

مک انانی گفت روزانه هزاران گزارش اطلاعاتی به کاخ سفید می‌رسد که هر یک آنها نیازمند تحقیق و تفحص طولانی است.

او گفت، کاخ سفید به طور مرتب درباره ادعاهای اطلاعاتی و یا اظهارات داخلی واکنش نشان نمی‌دهد، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی ، مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد همه می‌توانند تأیید کنند که نه رئیس جمهوری و نه معاون رئیس جمهوری آمریکا از چنین ادعاهایی مربوط به پاداش روسیه به طالبان برای کشتن سربازان امریکایی مطلع نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید