تایید انفجار موشک در نزدیکی کاروان سعد حریری در البقاع لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر سعد حریری نخست‌ وزیر سابق لبنان یکشنبه 28 ژوئن 2020 تایید کرد دو هفته پیش یک موشک در نزدیکی کاروان حریری هنگام سفر او به منطقه البقاع منفجر شده است.

دفتر سعد حریری نخست‌ وزیر سابق لبنان یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اطلاعاتی را که شبکه «الحدث» درباره وقوع انفجار همزمان با سفر 11 روز پیش حریری به البقاع لبنان منتشر کرده بود را تایید کرد و توضیح داد که عدم اطلاع‌رسانی درباره این حادثه با هدف انجام تحقیقات صورت گرفته است.

این در حالی است که منابع شبکه «الحدث» در لبنان تاکید کرده بودند که طی سفر اخیر سعد حریری به استان البقاع و هنگام بازگشت کاروانش که متشکل از 30 خودرو مجهز به جدیدترین سیستم‌های حفاظتی در جهان است و سیگنال‌های ارتباط و هدایت را معطل می‌کند، انفجاری در منطقه‌‌ای کوهستانی که از نظر امنیتی در مسیر کاروان و مشخصا در فاصله 500 متری از آن قرار داشته به وقوع پیوسته است.

پس از وقوع انفجار سعد حریری مسیرش به سمت بیروت را ادامه داده اما نیروهای امنیتی اقدام به تحقیق و جستجو در مکان وقوع حادثه کردند و اطلاعات جمع‌آوری شده نیز تا تکمیل تحقیقات مخفی نگه داشته شد.

اطلاعات ویژه شبکه «الحدث» نشان از آن دارد که دستگاههای امنیتی احتمال شلیک شدن موشک از یک پهپاد یا یک پایگاه زمینی را بررسی و همچنین تحقیقاتی را برای شناسایی نوع و کالیبر موشک منفجر شده انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید