اشرف غنی: حرکت خطرناکی برای هدف قرار دادن آزادی‌های ما آغاز شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان دوشنبه 29 ژوئن در نشست کابینه در کابل گفت، حرکت خطرناکی به‌منظور هدف قرار دادن آزادی‌ها و ارزش‌های نزدیک به دو دهۀ پسین در این کشور آغاز شده است.

براساس توییت صدیق صدیق سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی تاکید کرد که حکومت برای جلوگیری از این حرکت خطرناک متعهد است.

محمد اشرف غنی در این نشست کابینه حمله بر موتر(خودرو) حامل کارمندان کمیسیون مستقل حقوق‌بشر در شهر کابل را محکوم کرد به نهادهای امنیتی دستور داد تا تدابیر و اقدامات ویژۀ را برای تأمین امنیت فعالان حقوق‌بشری، جامعه مدنی و دادستان‌ها روی دست گیرند.

گفتنی است که کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری شنبه 27 ژوئن 2020 در شهر کابل فاطمه خلیل و جاوید فولاد دو کارمند این کمیسیون کشته شدند.

کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، موتر حامل کارمندان این کمیسیون حوالی ساعت 7:40 صبح روز شنبه هفته جاری در حوزه دوازدهم امنیتی شهر کابل هدف ماین(مین) مقناطیسی قرار گرفت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و طالبان نیز دست داشتن در این حمله را رد کرده اند.

کشته شدن دو کارمند کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان در شهر کابل با واکنش‌های شدید داخلی و خارجی روبه‌رو شده و این حمله را عمل «غیر انسانی» خواندند.

براساس گزارش طلوع نیوز، فاطمه خلیل همراه با جاوید فولاد صبح شنبه هفته جاری هنگامی که به‌سوی دفتر می‌رفتند، ماین کارگذاری شده در موتر حامل‌اش انفجار کرد و جان باختند.

فاطمه خلیل 24 سال داشت از حدود یک سال بدینسو در کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان هم‌چون هماهنگ‌کننده کار می‌کرد. او درس خواندۀ دانشگاه آمریکایی آسیای میانه بود.

هم‌چنان، جاوید فولاد از هفده سال بدینسو در کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان به عنوان راننده کار می‌کرد. او 41 سال داشت و سه فرزند دارد. خانواده‌های قربانیان این رویداد عدالت می‌خواهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید