یک نماینده دیگر مجلس در ایران مدرکش جعلی از آب درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک فعال رسانه‌ای، اطلاعات فروش مدارک جعلی دانشگاهی به نام «نیویورک» را منتشر کرده که طبق این اسناد مدرک دکترای «عفت شریعتی کوهبنانی» نماینده فعلی مجلس یازدهم جعلی و فاقد ارزش علمی است.

سایت «دیده‌بان ایران» روز یکشنبه 28 ژوئن 2020 در گزارشی عنوان کرد «محمود جرجندی فعال رسانه‌ای مدعی شد به اطلاعات فروش مدارک جعلی؛ توسط موسسه ای به نام جعلی «دانشگاه نیویورک» دست پیدا کرده است. این موسسه که از آن به عنوان دانشگاه یاد می‌شود در قبال دریافت پول مدارکی را صادر می کند که فاقد ارزش علمی هستند.»

بنابر اطلاعاتی که این فعال رسانه‌ای منتشر کرده است. در ایران تنها موسسه‌ای مدارک جعلی http://niutm.us را ارائه کرده است «هلدینگ پارس پندار نهاد» می‌باشد.

بنابر ادعای محمود جرجندی، عفت شریعتی کوهبنانی نماینده فعلی مجلس مدرک دکتری با عنوان «Educational Management» خریداری کرده و فاقد ارزش علمی است.

این وب‌سایت در پایان نوشت «حال باید دید آن موسسه و این نماینده مجلس چه پاسخی درباره ادعاهای مطرح شده دارند؟!»

پیشتر 26 مه 2020، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس دهم ایران اعلام کرد که به طور قطع مدرک حوزوی و دانشگاهی حدود 8 نماینده مجلس یازدهم ایران دچار مشکل و تخلف آنها محرز است.

این نخستین باری نیست که مدرک تحصیلی جعلی مقامات ایران، آنها را زیر ذره‌بین می‌برد. در مجلس دهم نیز مدرک تحصیلی بسیاری جای سوال و ابهام داشت اما چون بسیاری از این نمایندگان گرایش‌های خاص سیاسی‌شان کمتر نمایان بود، کمتر هم خبر ابهامات مدارکشان به بیرون درز کرد. البته در این بین بودند مسئولینی که داستان مدرک تحصیلی‌شان به دلیل ابهام یا جعلی ‌بودن رسانه‌ای و برخی جنجال نیز شد.

از جمله مدرک تحصیلی علی کردان وزیر کشور در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد که مدرک دکترایش توسط برخی از نمایندگان زیر سؤال رفت. سایت الف نیز نسبت به صحت مدرک وی از دانشگاه آکسفورد استعلام کرد و دانشکده حقوق دانشگاه آکسفورد، اعطای دکتری به علی کردان را رد کرد.

اما کردان در جلسه معارفه خود اقدام به انتشار یک کپی از مدرک دکترای خود نمود اما با قطعی شدن جعلی بودن مدرک کردان، احمدی نژاد گفت: «مگر خدمتگزاری نیازی به این کاغذپاره‌ها دارد؟» وی همچنین برخلاف دو وزیر دیگر، در حکم وزارت کردان از به کار بردن لفظ دکتر برای او خودداری کرد.

کردان نیز در نامه‌ای به رئیس جمهور جعلی بودن مدرک دکترای خود را پذیرفت و بالاخره معلوم شد تنها مدرک رسمی کردان فوق دیپلم فنی است و او هیچ مدرک رسمی دانشگاهی دیگری ندارد و در نهایت از مقام خود برکنار شد.

در جلسه استیضاح‌ کردان، تعدادی از نمایندگان اعلام کردند که محمدرضا رحیمی، معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور، با پرداخت چک ۵میلیونی به بهانه کمک به مساجد به نمایندگان از آن‌ها خواسته که امضای استیضاح خود را پس بگیرند. اما این اقدامات اثری نداشت و در نهایت کردان با رأی مجلس هشتم از وزارت کشور برکنار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم