کشته شدن 6 شبه‌نظامی وابسته به ایران در شرق سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 28 ژوئن 2020 از کشته شدن شش شبه نظامی وابسته به ایران در شرق سوریه خبر داد.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، این 6 شبه نظامی که به عنوان نیروی پشتیبانی، از مواضع نیروهای رژیم اسد در منطقه مرزی عراق و سوریه پشتیبانی می‌کردند، بعد از ظهر دیروز شنبه در یک حمله هوایی مورد هدف قرار گرفته و کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای گفت: «شش عضو شبه نظامی وابسته به نیروهای ایران که 4 تن از آنها سوری هستند، در نتیجه حمله هوایی که گمان می‌رود توسط جنگنده‌های اسرائیلی صورت گرفته، کشته شدند.

مواضع این شبه‌نظامیان تابع ایران که مورد هدف قرار گرفت، در روستای «العباس» در حومه شهر آلبوکمال شرق دیر الزور بود.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این حملات چند روز پس از کشته شدن دو سرباز سوری و پنج شبه‌نظامی وابسته به ایران که عصر سه شنبه در توسط حمله هوایی اسرائیل به جنوب و شرق سوریه اتفاق افتاد، صورت می‌گیرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، در تاریخ 4 ژوئن نیز حداقل 9 شبه‌نظامی در حملات هوایی ارتش اسرائیل به مواضعی در مناطق مرکزی سوریه که توسط ارتش سوریه و نیروهای ایرانی کنترل می‌شود، کشته شدند.

اسرائیل در سال‌های اخیر حملات هوایی خود در سوریه را به شدت افرایش داد. این حملات عمدتا مواضع ارتش اسد، شبه نظامیان ایرانی و مواضع حزب الله لبنان در خاک سوریه را هدف قرار داده است.

سوریه از سال 2011 تاکنون شاهد درگیری‌های خونین است که این درگیری باعث کشته شدن بیش از 380 هزار سوری، آوارگی میلیون‌ها شهروند سوری و وارد شدن زیان‌های شدید به زیرساخت‌ها و بخش‌های تولیدی این کشور منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید