کشته شدن شهروند عرب در پی تیراندازی نیروهای نظامی در رُفیّع در غرب اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شهروند ساکن شهر مرزی «رُفیّع» واقع در شمال غربی اهواز که در پی شلیک نیروهای مرزی زخمی و به بیمارستانی در اهواز منتقل شده بود، نهایتا روز جمعه 26 ژوئن (6 خرداد) بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

به گزارش هرانا، روز جمعه 26 ژوئن 2020، «یک شهروند ساکن شهر مرزی رفیع واقع در استان خوزستان در پی تیراندازی نیروهای نظامی جان خود را از دست داد».

هویت این شهروند «محمد سواری»، فرزند کاظم، 30 ساله، متاهل و پدر دو دختر احراز شده است.

این شهروند دام‌بر (از طریق جابه‌جایی دام بین ایران و عراق امرار معاش می‌کند) روز پنج‌شنبه 25 ژوئن در جاده مرزی «امام رضا» ما بین عراق و ایران، هنگام انتقال چند گوسفند از مرز مورد اصابت گلوله ماموران هنگ مرزی قرار گرفت و از ناحیه کمر مجروح شد.

او نهایتا به بیمارستانی در اهواز منتقل شد اما عصر روز جمعه بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

یک منبع نزدیک به خانواده سواری در خصوص وضعیت این منطقه مرزی گفت: «باوجود اینکه چندین شرکت نفتی در نردیکی رفیع واقع شده اما تعداد معدودی از کارگران این شرکت‌ها از نیروهای بومی هستند و مابقی از نیروهای غیربومی به کار گرفته می‌شوند. از همین رو برخی از مردم منطقه برای امرار معاش روزانه خود و خانواده‌شان به دام‌بری و فروش دام به شهرهای هم‌مرز با عراق روی آورده‌اند.»

کاظم سواری، پدر محمد سواری در سال 1375 شمسی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا به اتهام منفجر کردن لوله‌های نفتی» اعدام شد.

مشخص نیست این موضوع در جریان تیراندازی به سمت این شهروند موثر بوده یا خیر.

رُفَیِّع در 25 کیلومتری غرب هویزه (حویزه) و 50 کیلومتری جنوب و در نوار مرزی با عراق واقع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید