ماسک هوشمند جدید درمقابله با کرونا تا چه حدی کارساز خواهد بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در بحبوحه ناکامی کلیه تلاش‌ها برای دستیابی به به واکسن یا دارویی مؤثر برای مقابله با ویروس مرگبار کرونا، شرکت‌ها رقابتی تنگاتنگ را برای یافتن راهکاری تازه به هدف کنار آمدن با این ویروس و ابداع گونه‌ای همزیستی با آن، آغاز کرده‌اند.

به نوشته سایت سی نت، تازه‌ترین ابتکار در این راستا از شرکت تازه تأسیس ژاپنی به نام «دانوت روبوتیکس» بود که ماسک هوشمندی را عرضه کرده که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته و قادر به ارسال پیام‌ها و برگردان آن‌ها به زبان‌های گوناگون و تماس با تلفن‌های هوشمند با استفاده از فنآوری بلوتوث است.

Advertisement

این شرکت ژاپنی، نام این ماسک را «سی ماسک» گذاشته که نباید بدون به صورت گذاشتن ماسک معمولی مورد استفاده قرار بگیرد تا بتوان آن را از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند مرتبط ساخت.

یکی از ویژگی‌های این ماسک جدید، قابلیت تبدیل پیام‌های صوتی به تکس از طریق بلندگوی تلفن برای تماس با تلفتن با استفاده از بلوتوث می‌باشد.

به گفته شرکت سازنده، قابلیت استنفاده از خدمات ترجمه از طریق همین ماسک با پرداخت آبونه ماهانه وجود دارد.

تایسوکی اونو مدیر اجرایی این شرکت ژاپنی به رویترز گفت که ساخت این ماسک حاصل سال‌ها پیشرفت فنآوری است و این محصول تازه، زندگی را در مقابله با ویروس کرونا ساده‌تر خواهد ساخت که گمان می‌رود یافتن واکسن مؤثر برای آن، سال‌ها به طول بیانجامد.

شرکت سازنده، فاش ساخت که قیمت این ماسک به 40 دلار خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود که کار توزیع آن در ژاپن آغاز گردد وتلاش خواهد شد که این محصول در فرصت باقی مانده تا پایان سال جاری، در بازار جهانی و من‌جمله در آمریکا توزیع گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم