دختر قاسم سلیمانی عروس «حزب‌الله لبنان» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش برخی رسانه‌های عربی و ایرانی زینب سلیمانی دختر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران عروس معاون اجرایی حزب الله لبنان شد.

خبر ازدواج را «زینب مغنیه» خواهر «عماد مغنیه» منتشر کرد و اعلام کرد که «پسر سیدهاشم صفی‌الدین» معاون اجرایی حزب الله لبنان با دختر قاسم سلیمانی ازدواج کرده است.

Advertisement

عماد مغنیه که خواهرش خبر این زدواج را منتشر کرده یکی از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان بود که در 12 فوریه 2008 در انفجاری در دمشق کشته شد.

قاسم سلیمانی نیز در سوم ژانویه سال جاری میلادی خودروی‌اش توسط یک پهپاد آمریکایی هدف قرار گرفت و با همراهانش کشته شد.

سلیمانی مهندس طرح‌های منطقه‌ای ایران و فرمانده نیروی قدس، بازوی دخالت خارجی سپاه پاسداران بود که از شبه‌نظامیان وابسته به ایران از جمله حزب‌الله لبنان در راستای اهداف توسعه‌طلبانه تهران، حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کرد و از روابط نزدیکی با فرماندهان برجسته این گروه ایرانی-لبنانی برخوردار بود.

به دنبال انتشار خبر ازدواج دختر قاسم سلیمانی به پسر هاشم صفی‌الدین کاربران ایرانی و لبنانی در آخرین ساعات شامگاه شنبه 27 ژوئن، نسبت به ان واکنش نشان دادند و تصویری را که خواهر عماد مغنیه در اینستاگرام منتشر کرده بازنشر کردند.

برخی کاربران ایران با نوشتن اینکه «یه کم صبر می‌کرد» نسبت به این‌که زینب سلیمانی منتظر پایان سال پدرش نمانده از او انتقاد کردند در حالی‌که کاربرانی که اکثرا هوادار نظام هستند به او تبریک گفتند.

اکثر مخالفان نظام با نشر نظرات منفی حمایت مالی ایران از حزب‌الله را یادآور شدند اما یکی از کاربران از یک زاویه مختلف نظر داد و نوشت: «الان بچه شون تابعیت ایرانی نداره دیگه؟ چون تابعیت از مادر که منتقل نمیشه»!

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید