ممنوعیت پاورلیفتینگ، بوکس و ورزش‌های زورخانه‌ای برای زنان ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون بانوان وزارت ورزش ایران با بیان اینکه زن ریحانه است، درباره فعالیت زنان در رشته‌های پاورلیفتینگف، بوکس و ورزش زورخانه‌ای تاکید کرد که نمی‌توان این رشته‌ها را قبول کرد به این علت که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی زن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 27 ژوئن 2020، مهین فرهادی‌زاد، درباره درخواست فعالیت بانوان در سه رشته پاورلیفتینگ، بوکس و ورزش‌های زورخانه‌ای، تاکید کرد که در این زمینه، پیشینیه رشته را در نظر می‌گیرند که در بخش زنان چگونه است، همچنین به ملاحظات فرهنگی هم توجه می‌کنند.

او افزود: «با توجه به اینکه در مبانی اعتقادی ما از زن به عنوان ریحانه یاد شده، نمی‌توانیم رشته‌ای را قبول کنیم که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی او را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین مسائل پزشکی و ورزشی‌ را مورد بررسی قرار می‌دهیم».

معاون بانوان وزارت ورزش ایران تاکید کرد که اگر زمینه فعالیت رشته پاورلیفتینگ «پرورش اندام» است، به سرعت و پس از دریافت نامه پاسخ منفی می‌دهند چون بحث پرورش اندام و حجیم شدن عضلات شیوه‌های خود را دارد که با شرایط زنان جور درنمی‌آید.

فرهادی‌زاد، در مورد ورزش زورخانه‌ای هم گفت: «اکنون عکس‌هایی که از بانوان علاقه‌مند به زورخانه برای ما ارسال کرده‌اند، تعداد انگشت‌شماری را نشان می‌دهد. آیا هیاهوی این روزها برای همین نفرات است؟»

او ادعا کرد که زورخانه برای مردان بوده و لباس آن هم کاملا برای مردان است و این پرسش را مطرح کرد که آیا در گذشته زنان در این رشته فعالیت کرده‌اند؟

معاون بانوان وزارت ورزش ایران تاکید کرد که شرایط این رشته را از نظر وضعیت جسمانی، سلامتی، مسائل فرهنگی و نظرات علما مورد بررسی قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید