ترامپ: زندگی در شهر شیکاگو آمریکا بدتر از افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده به تازگی در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس نیوز» در مورد افزایش «جرم و جنایت» در شهرهای شیکاگو و بالتیمور آمریکا اشاره کرده گفت، زندگی در شهر شیکاگو بدتر از افغانستان است.

ترامپ شرایط این شهرهای آمریکا را با کشورهای افغانستان و هندوراس مقایسه کرده گفت، زندگی در این شهرها مانند زندگی در جهنم است و «شیکاگو یک نمونه است که نسبت به افغانستان بدتر است».

از سوی دیگر، امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان امروز شنبه 27 ژوئن کارش را برای مهار جنایت و جنایت‌پیشه‌گان در شهرهای بزرگ این کشور آغاز کرد و رئیس‌جمهوری محمد اشرف غنی رسماً این وظیفه را به وی سپرده است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «قرار است در سه محور و سه بعد یعنی: اول: مهار جنایت و جنایت‌پیشه‌گان در شهرهای بزرگ. دوم: تدوین استراتیژی اقدام مبتنی بر اطلاعات کارا و غیرقابل انکار بر ضد موریانه‌های نظام مالی کشور بخصوص در گمرکات به هدف ازدیاد عواید. سوم: بررسی حکومت‌داری محلی از کوچک‌ترین واحد اداری یعنی ولسوالی و کوچک‌ترین واحد اجتماعی یعنی دهکده به‌نیت ایجاد موثریت مدیریتی وارزش‌دهی به سهم مردم در حل منازعات کوچک و عرضه خدمات بهتردولتی».

صالح در ادامه نوشت: «برای نیل به اهداف مشخص و برنامه‌های قابل پیمایش با نهادهای مهم دولتی چون مشاوریت امنیت ملی، وزارت امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی، وزارت انکشاف دهات، وزارت مالیه(دارایی)، ریاست مستقل ارگان‌های محل، کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و در صورت ضرورت با دیگر ادارات مسقیما کار خواهم نمود و هماهنگی و همسوویی لازم صورت خواهد گرفت تا بتوانیم اقلیم واحد حکومت‌داری و نظام را تقویت بخشیم».

گفتنی است که امرالله صالح دو سال پیش برای 27 روز به عنوان سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور داخله افغانستان فعالیت کرد و اصلاحاتی را نیز در این وزارت بوجود آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید