.
.
.

100 کودک در اهواز و شهرهای اطراف آن به ویروس کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد که حدود 100 کودک در اهواز و شهرهای اطراف آن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع تاکنون دو تا سه کودک با داشتن بیماری زمینه‌ای همچون نقص ایمنی در استان، در اثر ابتلا به کووید 19 فوت کرده‌اند.

برخی مقامات اهواز طی روزهای اخیر اعلام کردند که این شهر و برخی شهرهای دیگر استان از وضعیت قرمز خارج شده و وضعیت آنها نارنجی شده است، این در حالی است که گفته‌های مسئولان بهداشت این شهر مغایر با این اظهارنظرها است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، جمعه 26 ژوئن 2020، فرهاد ابول‌نژادیان در گفت‌وگو با فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان گفت: «ستاد ملی مقابله با کرونا به استان خوزستان اجازه داد در صورت ضرورت، محدودیت‌هایی در شهر‌های با وضعیت قرمز اعمال شود البته این اجازه به صورت شفاهی بوده و تاکنون نامه کتبی به دست ما نرسیده است».

او با بیان اینکه از سه ماه پیش ستاد ملی مقابله با کرونا اختیار را از استان‌ها گرفت افزود: «اسفند سال گذشته و فروردین ماه امسال اختیار اعمال تعطیلی‌ها و محدودیت با استانداران بود و آنها اجازه داشتند برحسب شرایط محدودیت‌هایی اعمال کنند».

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از ابتلای حدود 100 کودک در استان به ویروس کرونا خبر داد و بیان کرد: «تنها در یک مورد فوت کودک 6 ماهه بر اثر بیماری کرونا گزارش شده بود که آن هم پس از بررسی متوجه وجود بیماری زمینه‌ای او شدیم».

به گفته او، در مجموع تاکنون دو تا سه کودک مبتلا به ویروس کرونا با بیماری زمینه‌ای همچون نقص ایمنی در استان فوت کرده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آمار‌های به دست آمده از خوداظهاری مبتلایان به ویروس کرونا از 400 مورد قرنطینه خانگی حدود 9 درصد اعلام کردند که به دلایل مختلف از جمله لزوم تامین معاش، اجبار صاحب کار و تامین مایحتاج منزل مجبور به ترک قرنطینه شده‌اند.

30 درصد مبتلایان قرنطینه خانگی را رعایت نکردند

ابول‌نژادیان در ادامه اعلام کرد که طبق ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، حدود 30 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا قرنطینه خانگی را شکسته‌اند و این مسئله نقطه آسیب به شمار می‌آید.

به گفته او، مطابق تحقیقات انجام شده 4.7 درصد مرگ‌های ناشی از کرونا در 24 ساعت اول، 23 درصد مرگ و میر‌ها در 48 ساعت نخست و مجموعا 47 درصد مرگ‌ها در چهار روز اول بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، سن فوتی‌ها در استان «خوزستان» را 66 سال دانست و اعلام کرد که 82 درصد فوتی‌ها دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

او با اشاره به کمبود تخت در استان، گفت: «به ازای هر یک هزار نفر در خوزستان تنها یک تخت بیمارستانی وجود دارد در حالیکه در برخی استان‌ها به ازای یکهزار نفر 2 الی سه تخت ساخته شده است».

گفتنی است، وضعیت قرمز کرونا در خوزستان بیش از یک ماه تداوم یافته تا حدی که روز گذشته وزیر بهداشت ایران اعتراف کرد که اپیدمی کووید 19 در خوزستان «سنگین» است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، سعید نمکی در ادامه اعلام کرد که پیک بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم