.
.
.

مجاهدین خلق: «سرهای جنگی موشک‌های بالستیک» در تهران منفجر شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان مجاهدین خلق روز جمعه 26 ژوئن 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ادعاهای ایران دربارهٔ انفجار مخازن گاز در تهران «مطلقاً دروغ» است و این انفجار «در قسمت تولید سرهای جنگی برای موشک‌های بالستیک به وقوع پیوسته‌است.»

در پی انفجارهای ساعات پایانی شب پنج‌شنبه 25 ژوئن، سرتیپ داوود عبدی مدیر کل روابط عمومی وزارت دفاع ایران گفت: «ساعت‌های حدود یازده و نیم-دوازده شب یک مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین دچار انفجار می‌شود که آتش حاصل از این انفجار توسط عوامل آتش‌نشانی و اطفاء حریق کنترل و مهار شد.»

سازمان مجاهدین خلق با استناد به «شاهدان عینی در حمامک و روستای نیک در نزدیکترین نقطه شرقی به انفجار عظیم شب گذشته» این اظهارات این مقام ایرانی را «کذب محض» توصیف کرد.

این شاهدان عینی گفته‌اند که «در روستاهای اطراف اغلب شیشه‌های خانه‌ها شکسته و دیوارهای قدیمی ترک برداشته و شماری هم کشته و زخمی شده‌اند که هلال احمر به کمک آنها آمده‌ است. رفت و آمد آمبولانس و آتش‌نشانی از تهران به پاکدشت و ممنوع الخروج کردن اهالی حمامک و نیک در همین رابطه است.»

برخلاف اعلام مقامات رسمی ایران دربارهٔ انفجار مخازن گاز، کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت این اتفاق را «انفجار بزرگ در قسمت مهمات‌سازی و مشخصاً تولید سرهای جنگی برای موشک‌های بالستیک به وقوع پیوسته» خواند.

مجمتع پارچین شامل ده‌ها مجتع کارخانجات نظامی و صدها سوله و تأسیسات است. علاوه بر این دارای تونل‌ها و تأسیسات زیر زمینی متعدد می‌باشد. سه سال پیش مقاومت ایران در کنفرانس مطبوعاتی در 21 آوریل 2017 در واشینگتن 12 طرح و پروژه مخفی در حال کار ایران در سایت پارچین را به شرح زیر فاش کرد و خواهان بازدید بازرسان سازمان ملل از محل شد.

شورای مقاومت ایران پیشتر هم در 7 نوامبر 2014 فاش کرده بود که ایران دو مخزن انفجاری را که در آزمایشات ضربه انفجاری در پروژه تسلیحات هسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، در پارچین راه‌اندازی کرده‌است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی در دقایق اولیه نیمه‌شب جمعه 26 ژوئن 2020 از مشاهده نور نارنجی شدید و شنیدن صدای مهیب انفجار در شرق تهران خبر دادند. ایران ساعاتی بعد مدعی شد انفجاری در مخازن گاز شرق تهران رخ داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم