.
.
.

نور شدید در آسمان تهران؛ از بمباران پایگاه نظامی پارچین تا انفجار مخزن گاز صنعتی!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی در دقایق اولیه نیمه‌شب جمعه 26 ژوئن (6 تیر ماه) از مشاهده نور نارنجی شدید و شنیدن صدای مهیب انفجار در شرق تهران خبر دادند، خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسدارن ایران تا لحظه نوشتن این گزارش اعلام کرد که «هنوز منشا این نور مشخص نشده است».

در همین حال منابع غیررسمی داخلی ایران گفتند که مركز نظامی پارچین در شرق تهران بمباران شده است اما تا کنون هیچ منبعی وقوع بمباران را تایید نکرده است.

رسانه‌های دولتی از جمله خبرگزاری سپاه در ابتدا تنها به مشاهده «نور نارنجی» اشاره کردند اما پس از آن خبرگزاری سپاه با انتشار ویدیویی دیگر به جای اشاره به شیء نورانی از انفجار مهیب خبر داد.

منابع غیررسمی از انفجار در شهرک نظامی پردیس در شرق تهران خبر دادند، در حالیکه گزارش‌های دیگر به انفجار در پارچین اشاره دارد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با نشر ویدیوهایی از انفجاری که برای چند ثانیه نور ناشی از آن در آسمان شرق پایتخت ظاهر شد خبر دادند.

خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس، اعلام کرد در حال پیگیری موضوع از نهادهای ذی‌صلاح است.

گفتنی است که پارچین اساسا دارای یک پایگاه نظامی است که ایران پیشتر متهم به انجام آزمایش اتمی در آنجا شده بود.

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران نیز انفجار مهیب ایجاد شده در شرق تهران را بر اثر انفجار یک مخزن گاز صنعتی در حاشیه یکی از «مراکز وزارت دفاع اعلام» و اخبار منتشر شده درباره انفجار در سایت #پارچین را تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت دفاع ایران نیز در این‌باره گفته «انفجار مخزن گاز توسط عوامل آتش نشانی و اطفاء حریق کنترل و مهار شد و به لطف خدا هیچ تلفاتی نیز به همراه نداشته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم