وزیر بهداشت ایران از شیوع اپیدمی سنگین کووید 19 در «خوزستان» خبر داد.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وضعیت قرمز کرونا در خوزستان بیش از یک ماه تداوم یافته تا حدی که امروز وزیر بهداشت ایران اعتراف کرد که اپیدمی کووید19 در خوزستان «سنگین» است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020، سعید نمکی در نشست با مجمع نمایندگان استان «خوزستان» با بیان اینکه این استان از نظر اقلیم و فرهنگ متفاوت از استان‌های دیگر است گفت: «در خوزستان با اپیدمی نسبتا سنگینی روبرو هستیم و تنها راه نجات ما، همدلی، وفاق و هماهنگی است».

او ادعا کرد که پیک بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد.

گفتنی است، وزیر بهداشت در حالی وعده افت پیک کووید19 در خوزستان را داد که همچنان آمار مبتلایان و فوتی‌ها در این استان به تفکیک اعلام نمی‌شود، از روز 11 ژوئن روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بنا به دستور شورای عالی اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، آمار روزانه کرونا در استان‌ها، تنها از طریق وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی و به صورت روزانه اعلام می‌شود.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، آمار مبتلایان و موارد فوتی در اثر کرونا را به تفکیک استان‌ها اعلام نمی‌کند اما وضعیت اهواز و شهرهای اطراف آن را از نظر ابتلا به کرونا قرمز اعلام می‌کند.

آخرین بار سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در 10 ژوئن، آمار مبتلایان کووید19 در استان را طی 24 ساعت 796 نفر و مجموع مبتلایان را 22077 نفر عنوان کرد.

علی احسان‌پور تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از بیماری کووید19 در خوزستان را 15 نفر دانست و گفت: 20 هزار و 627 نفر از بیماران مبتلا به کرونا، بهبود یافته یا از مراکز درمانی استان ترخیص شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم