هشدار سازمان جهانی بهداشت؛ 10 میلیون مبتلا به کرونا درجهان تا هفته آینده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان جهانی بهداشت پس از اعلام این واقعیت آماری که نیمی از شمار موارد ابتلا در جهان در آمریکای شمالی و جنوبی است، هشدار داد که شمار موارد ابتلا در تمامی جهان در هفته آینده به 10 میلیون نفرخواهد رسید.

بنا به برآورد این سازمان، شیوع کرونا در برخی از کشورهای این دو قاره هنوز به نقطه اوج خود نرسیده‌ است.

تدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری آنلاین در شامگاه چهارشنبه 24 ژوئن تأکید کرد: «در ماه نخست شیوع کرونا، 10 هزار مورد ابتلا از سوی سازمان جهانی بهداشت ثبت گردید و ماه گذشته، 4 میلیون مورد ثبت شد اما به پیش‌بینی ما، هفته آینده تا 10 میلیون مورد نیز ثبت خواهد شد.»

شیوع فاجعه بار کرونا در آمریکا

این در حالی بود که مایکل راین، مدیر فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت نیز تأکید کرد که کرونا در مناطق گوناگون قاره آمریکا، بشکل گسترده‌ای در حال انتشار است و این پاندمی در بسیاری از کشورهای این قاره هنوز به نقطه اوج خود نرسیده ‌است.

او همچنین تأکید کرد که افزایش قابل ملاحظه‌ای در شمار موارد ابتلا به نسبت 20 تا 25٪ در هفته گذشته ثبت شده‌ است.

این افزایش در آمار برغم هشدارهای پیشین سازمان جهانی بهداشت در این خصوص بود که عجله به خرجدادن در کاستن از محدودیت‌های اجرا شده در بسیاری از کشورهای جهان، سیاست درستی نیست.

گفتنی است که سازمان جهانی بهداشت بارها بر ضرورت ادامه تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با شیوع پاندمی کرونا، نظیر فاصله گذاری اجتماعی، کاستن از تجمع‌ها و گردهمایی‌ها و استفاده از ماسک و شستن دست‌ها تأکید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم