ترامپ: تهدیدهای رهبر جنبش «زندگی سیاهان مهم است» خیانت و طغیانگری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنج‎شنبه 25 ژوئن 2020 تهدیدهای رهبر جنبش «زندگی سیاهان مهم است» را خیانت و طغیانگری توصیف کرد. رهبر این جنبش تهدید کرده بود که رژیم را آتش زده و تغییر دهد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: «تهدید به سوزاندن و تغییر رژیم از سوی رهبر گروه زندگی سیاهان مهم است، خیانت وطغیانگری است.»

Advertisement

هوک نیوسوم، رهبر جنبش زندگی سیاهان مهم است، روز چهارشنبه در نیویورک گفت که آماده است رژیم آمریکا را برای تحقق مطالبات سیاهان آتش بزند. او گفت که برخی اوقات برای تحقق اهداف، به کارگیری خشونت مهم است.

هوک نیوسوم این اظهارات را در گفتگو با فاکس نیوز مطرح کرد و با پرداختن به این جنبش پس از مرگ #جورج_فلوید و تظاهرات که در چند شهر آمریکایی صورت گرفته و در برخی شهرها به خشونت و تخریب منجر شد، استفاده از خشونت را تایید کرد.

مجری برنامه از او پرسید: «شما گفتید استفاده از خشونت گاهی برای ضروری است... شما چه چیزی را می‌خواهید از طریق خشونت به دست آورید؟» و او پاسخ داد: «جالب توجه است که این سوال را می‌پرسید، زیرا که این حکومت مبتنی بر خشونت است. انقلاب آمریکا چیست؟ دپیلماسی ما در همه جهان چیست؟»

مجری برنامه توضیح داد که او این سوال را براساس اظهارات نیوسوم در مصاحبه‌های مختلف طرح کرده و از او پاسخ شنید: «گفتم اگر این حکومت آنچه می‌خواهیم را به ما ندهد، این رژیم را آتش زده و تغییر می‌دهیم. درسته؟ می‌توانیم به شکل مجازی حرف بزنیم، این یک موضوع تفسیری است.»

رهبر جنبش زندگی سیاهان مهم است در ادامه گفت: «بگذارید نگاهی به تاریخ دهه 60 بیاندازیم، زمانی که سیاهان تظاهرات می‌کردند. ما بالاترین سطح ثروت را در حوزه مسکن به دست آوردیم و اینک و در هفته‌های گذشته از زمانی که اعتراضات را شروع کرده‌ایم، 8 پلیس در سراسر کشور از کار اخراج شده‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم