تبادل دیدگاهها میان سعودی و آمریکا درباره تحولات منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی و مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 24 ژوئن 2020 درباره تحولات منطقه تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی چهارشنبه ضمن دریافت تماسی تلفنی از مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با او به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این گفتگوی تلفنی وزرای خارجه سعودی و آمریکا ضمن «بررسی روابط دوجانبه و مشارکت استراتژیک بین دو کشور دوست درباره تحولات اوضاع در منطقه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک تبادل نظر کردند».

از سوی دیگر وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار گزارشی تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی همچنان اقدام به ممانعت از تامین مالی تروریسم و مبارزه با افکار تندرو ادامه می‌دهد و در این راستا اقدامات قاطعانه‌ای را علیه سازمان‌های تروریستی اتخاذ کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارشی درباره تروریسم افزود که پادشاهی عربی سعودی با اقدامات تروریستی القاعده و داعش و شبه‌نظامیان حوثی مقابله می‌کند و در این راستا اشاره کرد که پادشاهی عربی سعودی همچنال به طور فعال در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه تروریستی داعش شریک است.

در گزارش روز چهارشنبه وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده است که تاسیسات نفتی سعودی در سپتامبر 2019 هدف حملات ایران قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم