احمد المسماری: هواپیماهای ترکیه همچنان به انتقال سلاح به مصراته ادامه می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه 24 ژوئن 2020 تاکید کرد که هواپیماهای باربری ترکیه همچنان به انتقال سلاح به شهرهای مصراته و معیتیقه لیبی در غرب ادامه می‌دهند.

از سویی سایت «ایتامیل رادار» که پروازهای نظامی را در آسمان ایتالیا و محیط اطراف آن رصد می‌کند نیز کمک‌های نظامی ترکیه به لیبی را رصد کرده است.

در گزارش این سایت آمده است که ترکیه دو هواپیمای باربری نظامی از نوع C-130E را از مبدا استانبول به مقصد مصراته لیبی به پرواز درآورده است.

از طرفی احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی ضمن اتهام رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به همکاری با دستگاههای اطلاعاتی کشورهای دیگر، گفت که هواپیماهای نظامی باربری ترکیه همچنان به پرواز برای انتقال سلاح به لیبی ادامه می‌دهند.

المسماری همچنین تاکید کرد که برخی شناورهای نظامی ترکیه در مقابل سواحل لیبی در دریای مدیترانه مستقر شده‌اند.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین توضیح داد که « نیروهای مسلح در منطقه غرب سرت آموزش‌های رزمی دیده‌اند و ارتش هم‌اکنون در شرایطی مطلوب و آماده رویاروی با هر گونه وضعیت فوق‌العاده است.

او گفت که نیروهای مسلح لیبی می‌دانند که این نبرد برای وطن و خلاص شدن از تکفیری‌ها و پایان دادن به یورش نظامی ترکیه است و این‌که حضور ترکیه در لیبی نه تنها لیبی بلکه کل کشورهای منطقه را تهدید می‌کند.

المسماری درباره قطعنامه روز سه‌شنبه اتحادیه عرب گفت کشورهایی هستند که با برخی نقاط در مفاد قطعنامه به ویژه درباره لیبی مخالفت کردند و این نشان از نفوذ «تفکرات اردوغانی» در این کشورها است.

سخنگوی ارتش لیبی همچنین از موضوعات مطرح شده درباره لیبی در کنفرانس خبری مشترک میان قیس سعید رئیس جمهوری تونس و همتای فرانسوی‌اش امانوئل مکرون استقبال کرد.

رئیس جمهوری تونس در کنفرانس خبری مشترک با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ضمن تاکید این‌که کشورش تجزیه لیبی را نمی‌پذیرد تاکید کرد که سلطه کنونی حاکم در طرابلس، مؤقت است و ادامه آن امکان‌پذیر نیست و مشروعیت جدیدی باید جایگزین آن شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم