آمریکا 8 شرکت ایرانی دیگر را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایالات متحده آمریکا در چارچوب سیاست اعمال فشار حداکثری بر ایران روز پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020 هشت شرکت ایرانی که در زمینه آهن، فولاد و دیگر فلزات فعالیت می‌کنند را تحریم کرد.

در بیانیه وزارت امور خزانه‌داری آمریکا آمده که این تحریم یک مجازات پیشگیرانه علیه چهار شرکت فولاد، آلومینیوم و آهن در ایران است. یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت فولاد مبارکه نیز جزو شرکت‌های تحریم شده است.

چهار نمایندگی فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه نیز تحریم شدند. یک نمایندگی از این چهار نمایندگی در آلمان و سه نمایندگی دیگر در امارات متحده عربی مستقر بودند.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خزانه‌داری آمریکا، سه شرکت مستقر در امارات که به بهانه مشابه تحریم شده‌اند، عبارتند از: «Pacific Steel FZE»، «Better Future General Trading Co LLC» و «Tuka Metal Trading DMCC».

فولاد متیل، جهان فولاد سیرجان، سنگ‌آهن مرکزی ایران و آلومینیوم جنوب دیگر شرکت‌هایی هستند که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم آنها خبر داده است.

علاوه بر تحریم این هشت شرکت، وزارت امور خارجه آمریکا از تحریم شرکتی به نام «Global Industrial and Engineering Supply Ltd» خبر داده است. این شرکت دارای آدرس‌های ثبت‌شده در چین و هنگ‌کنگ بوده و به بهانه ارتباط با ایران تحریم شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که ایران سود شرکت‌های فلزات و نمایندگی‌های آنها را برای تامین مالی اقدامات بی‌ثبات‌کننده‌اش در سرتاسر جهان به کار می‌برد.

او تاکید کرد که آمریکا خود را ملزم به منزوی کردن بخش‌های اصلی اقتصاد ایران می‌کند تا زمانی که درآمدهای آنها خرج رفاه و منافع ملت ایران شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم