کشته شدن مسئول اطلاعات و رئیس امنیت پیشگیرانه حوثی‌ها در استان الجوف یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در درگیری‌های سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 میان شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای ارتش ملی یمن در استان الجوف در شمال شرق صنعا چند تن از فرماندهان برجسته حوثی از جمله مسئول اطلاعات و رئیس امنیت پیشگیرانه شبه‌نظامیان در این استان کشته شدند.

به گزارش منابع میدانی «العربیه.‌نت» سرتیپ ریاض صلاح مسئول اطلاعات حوثی‌ها در استان الجوف و سرتیپ جمال القیز رئیس امنیت پیش‌گیرانه‌شان طی درگیری‌ها به ارتش ملی یمن در این استان کشته شدند.

ارتش ملی یمن طی این درگیری‌ها موفق شد مواضعی را در شرق شهرستان الحزم مرکز استان الجوف آزاد کند. ارتش ملی یمن همچنین تاکید کرد که موفق شده راههای ارتباطی میان الجوف و استان‌های مأرب و نهم را بازگشایی کند.

از سویی یحیی قمع مدیر اطلاع‌رسانی در استان الجوف اعلام کرد که ارتش ملی یمن توانسته یک کارشناس مواد منفجره وابسته به شبه‌نظامیان حوثی که مقادیر زیادی از بمب‌ها و مین‌ها را نگهداری می‌کرد را در شرق شهرستان الحزم مرکز استان الجوف به اسارت درآورد.

یحیی قمع بر شبکه «توئیتر» توضیح داد که این دومین باری است که طی یک هفته یکی دیگر از فرماندهان حوثی به چنگ نیروهای ارتش ملی یمن می‌افتد.

در روزهای اخیر نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی و ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن حملات شدیدی را در جبهه‌های شرقی استان الجوف علیه شبه‌نظامیان حوثی انجام داده و آنها را متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی کرده‌‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم