پروازهای بین‌المللی به افغانستان از سر گرفته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره هوانوردی ملکی افغانستان تایید کرد که پروازهای بین‌المللی به این کشور پس از سه ماه توقف امروز چهارشنبه 24 ژوئن از سر گرفته شد.

این اداره با نشر اعلامیه‌ای نوشت، شرکت هوایی «ترکش ایرلاین» بامداد امروز پروازهای خود را به کابل از سر گرفت و شرکت هوایی امارات از فردا پنج‌شنبه 25 ژوئن پروازهای خود را به کابل آغاز می‌کند.

Advertisement

در این اعلامیه آمده که پس از ماه‌ها توقف، سرانجام پروازهای بین‌المللی از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی(میدان هوایی کابل) از سرگرفته شده است.

در اعلامیه ذکر شده، تمام مسافرین که به مقاصدی در ترکیه و امارات و کشورهای اروپایی و آمریکا قصد سفر دارند و ویزا این کشورها را داشته باشند می‌توانند با پروازهای بین‌المللی مسافرت نمایند.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان علاوه کرد: «شرکت‌های هوایی داخلی کشور به شمول آریانا و کام‌ایر عملا پروازهای خارجی خود را آغاز نموده‌اند. اداره هوانوردی ملکی با اتخاذ تدابیر لازم در میدان‌های هوایی بین‌المللی کشور آمادگی خود را برای آغاز پروازهای خارجی و داخلی قبلا اعلام نموده بود».

در اعلامیه‌ای این اداره از تمام مسافرین و شرکت‌های هوایی خواسته شده که دستورالعمل اداره هوانوردی ملکی افغانستان و توصیه‌های بهداشتی را جداً رعایت کنند و موارد وقایوی را در نظر بگیرند.

در این اعلامیه تاکید شده که مسافرین باید دست‌هایش را ضدعفونی کنند، ماسک داشته باشند و علایم سرماخوردگی(زکام) نداشته باشند.

شایان ذکر است که سه ماه پیش، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام پروازهای بین‌المللی در افغانستان متوقف شد و مسئولان شرکت‌های هوایی آریانا و کام‌ایر این کشور اعلام کردند با شیوع ویروس کرونا و ایجاد قرنطینه میلیون‌ها دالر زیان کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم