سفیر آمریکا در یمن حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کریستوفر هنزل سفیر ایالات متحده آمریکا در یمن سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 ضمن محکوم کردن حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده به مناطق مسکونی و غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی، گفت حوثی‌ها از زیر بار تعهدات صلح طفره می‌روند.

به گزارش العربیه کریستوفر هنزل سفیر ایالات متحده آمریکا در یمن سه‌شنبه طی دیدار با معین عبدالملک نخست وزیر یمن عدم پاسخگویی شبه‌نظامیان حوثی به تلاش‌ها برای برقراری صلح را تقبیح کرد و گفت که حوثی از زیر بار تعهدات صلح شانه خالی می‌کنند.

Advertisement

از سویی معین عبدالملک نخست وزیر دولت قانونی یمن تاکید کرد که اقدام حوثی‌ها برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی و تنش‌زایی نظامی‌‌شان در جبهه‌های مختلف «نشانه آشکار طفره رفتن آنها از تعهدات صلح و به چالش کشیدن تلاش‌های سازمان ملل و بین‌المللی است که هدف کاهش درد و رنج مردم یمن را دنبال می‌کند».

نخست وزیر یمن در دیدار با سفیر ایالات متحده در یمن ادامه تنش‌زایی‌های نظامی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی و بی‌اعتنایی‌شان به آتش‌بس اعلام شده از سوی دولت قانونی و ائتلاف عربی و همچنین اقدام حوثی‌ها در حمله با پهپادهای بمب‌گذاری شده و موشک‌های بالستیک به مناطق مسکونی و غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی که از سوی ائتلاف عربی رهگیری و منهدم شده است را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری یمن، معین عبدالملک نخست وزیر این کشور همچنین بر پایبندی دولت قانونی یمن به توافق ریاض و فراخوان ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی برای متوقف کردن تنش‌ها و بازگشت اوضاع به حالت عادی در مجمع الجزایر سقطرا تاکید کرد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد سه‌شنبه تاکید کرد که یک موشک بالستیک پرتاب شده توسط حوثی‌ها به سوی خاک سعودی را رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف عربی تاکید کرد که موشک بالستیک حوثی از شهر صنعا به سوی مناطق مسکونی و غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم