اشرف غنی برای بررسی «قاچاق 32 دستگاه تنفس مصنوعی به پاکستان» هیئت تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان چهارشنبه 24 ژوئن با نشر اعلامیه‌ای نوشت، رئیس‌جمهوری محمد اشرف غنی هیأتی را برای بررسی ادعای «قاچاق 32 دستگاه تنفس مصنوعی به پاکستان» تعیین کرد تا این موضوع را به‌گونه جدی، بی‌طرفانه و دقیق بررسی کند.

در این اعلامیه آمده، این هیأت متشکل از نمایندگان باصلاحیت ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری، ادارۀ بازرس، اداره عالی بررسی و دادستانی‌کل افغانستان است.

براساس این اعلامیه، این هیأت وظیفه دارد «تا این موضوع را طور بی‌طرفانه، جدی و دقیق با همکاری کمیسیون رسانه‌های همگانی با درنظرداشت شواهد و مدارک، مورد بررسی جدی قرار داده، گزارش خویش را به ریاست‌جمهوری ارایه نمایند تا از شفافیت موضوع برای مردم اطمینان کامل داده شود».

گفتنی است که خبرگزاری پژواک دوشنبه 22 ژوئن گزارش داد که 32 دستگاه تنفس مصنوعی کمک شده برای افغانستان به پاکستان قاچاق شده است. اما امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان و وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور این خبر را رد کردند.

اما دانش کروخیل مسئول خبرگزاری پژواک اعلام کرده که اسناد در دست دارد که این 32 دستگاه تنفس مصوعی به پشاور پاکستان رسیده و حاضر است از این ادعایش در دادگاه دفاع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم