آزادی مشروط عبدالله بزرگزاده فعال بلوچ از بازداشتگاه دیپورت اتباع خارجه ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از بازداشت دوهفته‌ای عبدالله بزرگزاده فعال حقوق‌بشر بلوچ توسط نیروهای امنیتی ترکیه، او امروز به شکل مشروط و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

حبیب‌الله سربازی برادر عبدالله روز چهارشنبه 24 ژوئن با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود ضمن تایید این خبر نوشت «#عبدالله_بزرگزاده ساعت 19 به وقت ترکیه امروز چهارشنبه 4 تیر/ 24 ژوئن 2020 به طور مشروط از بازداشتگاه دیپورت اتباع خارجه آنکارای ترکیه آزاد شد و هر هفته تا زمانی که در دادگاه اداری قرار دیپورت در جریان است امضا بزند. فعلا در ترکیه بلاتکلیف خواهد بود. تشکر از همه کسانی که پیگیرند.»

Advertisement

عبدالله بزرگزاده در 11 ژوئن 2020 توسط دستگاه اطلاعاتی ترکیه در منزل شخصی‌اش بازداشت شد و در بازداشتگاه دیپورت اتباع خارجی شهر آنکارا نگهداری می‌شد.

حبیب‌الله بزرگزاده سربازی برادر این فعال بلوچ گفت که ترکیه در ابتدا علت بازداشت برادرش را اتمام مهلت اعتبار اسناد اقامتی او اعلام کرده ولی پیگیری‌های وکیل مدافع برادرش نشان داد که او به اتهام «اخلال در امنیت عمومی ترکیه» و «حمایت از گروه‌های تروریستی» بازداشت شده است.

حبیب‌الله بزگرزاده فعالیت‌های برادرش را منحصر به فعالیت علیه ایران توصیف و تاکید کرد که برادرش هیچ فعالیتی علیه ترکیه انجام نداده و دلیل بازداشت او می‌تواند «هماهنگی‌های بین ترکیه و ایران» باشد.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: «این نوع اتهامات را همیشه حکومت ایران به ما میزند و ما را حامی گروه‌های تروریستی می‌خواند و به نظر می‌رسد با درخواست حکومت ایران، حکومت ترکیه قصد دیپورت عبدالله را به ایران داشته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید