.
.
.

ائتلاف عربی پهپاد‌های بمب‌گذاری شده حوثی روانه شده به سوی سعودی را رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 22 ژوئن 2020 از رهگیری و انهدام چندین پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی‌ها خبر داد که به سوی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بودند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فرماندهی مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه گفت که شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران تعدادی از پهپادهای بمب‌گذاری شده را به سوی مناطق مسکونی و غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآورده‌اند که تعدادی از آنها منهدم و مابقی رهگیری شده‌اند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اظهار داشت که شبه‌نظامیان حوثی شامگاه دوشنبه تعدادی از پهپادهای بمب‌گذاری شده را به سوی مناطق مسکونی و غیر نظامی در پادشاهی عربی سعودی روانه کرده‌‌اند که تعدادی از آنها توسط نیروهای ائتلاف مشترک منهدم و مابقی رهگیری شده‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا بر کاربرد پهپادهای بمب‌گذاری شده و شناسایی افزوده‌اند، و به گزارش کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد این پهپادهای بمب‌گذاری شده حوثی‌ها با استفاده از قطعات با منبع خارجی انتقال یافته به یمن، مونتاژ شده‌‌اند.

بنا به این گزارش پهپادهای نوع «قاصف» یا «مهاجم» تقریبا با طراحی، ابعاد و توانایی‌هایی که پهپاد نوع « ابابیل-T» ساخت ایران از آن برخوردار است، مطابقت دارند.