یک خبرنگار افغان بر اثر ویروس کرونا جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیته مصونیت خبرنگاران افغان دوشنبه 22 ژوئن تایید کرد که نوید عظیمی خبرنگار تلویزیون ملی افغانستان بر اثر ویروس کرونا جان باخت.

این کمیته با نشر اعلامیه‌ای نوشت، کمیته مصونیت خبرنگاران افغان از رسانه‌ها می‌خواهد تا به مصونیت خبرنگاران و کارمندان شان در برابر ویروس کرونا توجه کنند و امکانات لازم را برای شان فراهم سازند.

کمیته مصونیت خبرنگاران افغان از حکومت افغانستان خواسته برای تداوی خبرنگاران مصاب به ویروس کرونا یک بودجه لازم اختصاص دهد.

در همین حال، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان امروز دوشنبه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 310 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 29 هزار و 143 نفر رسید.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا در این کشور جان باختند و 77 بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 598 نفر و بهبودیافتگان به هشت هزار و 841 نفر رسید.

از سوی دیگر، حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در توییتی نوشت، وی به ویروس کرونا مبتلا شده و خود را در خانه‌اش قرنطینه کرده است.
شایان ذکر است که ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ و پکتیا بیشترین افراد مصاب به ویروس کرونا را دارد؛ اما احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده شیوع کرونا در این کشور سیر نزولی به خود گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم