پلمپ دفتر جمعیت خیریه امام علی و بازداشت اعضای آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حساب توئیتری جمعیت امام علی که در حوزه امور خیریه داوطلبانه فعالیت می‌کند، از بازداشت تعدادی از اعضای آن از جمله شارمین میمندی‌نژاد موسس این نهاد، خبر داد.

حساب توئیتری جمعیت امام علی، دوشنبه 22 ژوئن 2020، اعلام کرد که مرتضی کی‌منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل این نهاد، نیز بازداشت شده‌اند.

برخی گزارش‌ها نیز از پلمپ دفتر این سازمان مردم‌نهاد خبر داده‌اند.

جمعیت امام علی، در زمینه کمک‌های داوطلبانه در مناطق محروم و مناطق تحت آسیب‌های اجتماعی، پیوسته مورد انتقاد اصولگرایان قرار گرفته است.

این سازمان، غیردولتی و دانشجویی است که از سال 1999 فعالیت خود را آغاز کرد و سال 2000 نخستین دفتر رسمی خود را در دانشگاه صنعتی شریف تهران تاسیس کرد.

این جمعیت از سال 2010 به عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، ECOSOC، درآمده است.

بر اساس گزارش جماران، اکانت‌های تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین تعداد زیادی از اعضای این جمعیت در 25 آوریل 2020 هدف «حمله سایبری» قرار گرفت. حدود یک سال قبل از آن نیز چنین حملاتی پیش آمده بود و پیگیری‌ها برای شناسایی عاملان حمله، نتیجه‌ای دربر نداشت.

از سوی دیگر، خبرگزاری اصولگرای تسنیم امروز در گزارشی متفاوت، به جمعیت امام علی حمله کرد و اتهامات اثبات نشده را متوجه این نهاد کرد.

این رسانه، بدون ذکر نام شارمین میمندی‌نژاد او را با نام اختصاری «ش.م» عنوان کرده و او را مرتبط با «مراکز ضدایرانی در پوشش موسسه خیریه» معرفی کرده است.

خبرگزاری تسنیم در ادامه مدعی شد که میمندی‌نژاد در سال‌های اخیر با «تشکیل موسسه‌ای خیریه و در پوشش اقدامات عام‌المنفعه اقدام به شبکه‌سازی برای نفوذ در سطوح مختلف افکار عمومی کرده است».

«سوءاستفاده از عناوین مقدس در سایه اجرای برنامه‌های شبه‌فرهنگی-اجتماعی برای ترویج فرهنگ التقاطی» علت بازداشت موسس جمعیت امام علی و برخی اعضای دیگر عنوان شده است.

خبرگزاری ایسنا در سال 2014 گزارش داد که 10 هزار عضو داوطلب در این نهاد فعالیت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم