وزیر مشاور در امور آفریقایی سعودی: امنیت مصر و امنیت ما جدایی‌ناپذیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد عبدالعزیز القطان وزیر مشاور در امور آفریقایی پادشاهی عربی سعودی یکشنبه 21 ژوئن 2020 تاکید کرد بیانیه قوی که از سوی پادشاهی سعودی در ارتباط با اظهارات عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر درباره لیبی صادر شده نشان دهنده روابط قوی و عمیق میان سعودی و مصر است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) احمد عبدالعزیز القطان وزیر مشاور در امور آفریقایی پادشاهی عربی سعودی یکشنبه در توئیتی بر شبکه «توئیتر»گفت:« امنیت مصر بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت پادشاهی عربی سعودی و امنیت پادشاهی عربی سعودی بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت مصر است».

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی بامداد یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ریاض بار دیگر از ابتکار «اعلامیه قاهره» در مورد لیبی كه در 6 ژوئن سال 2020 اعلام شد، حمایت می‌کند.

در این بیانیه پادشاهی سعودی ضمن تاکید بر راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران لیبی، جلوگیری از ادامه خونریزی و حفظ تمامیت ارضی لیبی، خواستار برقراری آتش‌بس فوری شد.

بیانیه وزارت خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که امنیت جمهوری عربی مصر بخشی جدایی ناپذیر از امنیت پادشاهی عربی سعودی و همه امت عرب است.

وزارت خارجه سعودی همچنین تأکید كرد که پادشاهی عربی سعودی در راستای دفاع مصر از امنیت ملی و حمایت از مرزهایش در برابر افراط‌گرایی و شبه‌نظامیان تروریستی و حامیان آنها در منطقه در کنار قاهره ایستاده است.

وزارت خارجه سعودی افزود:«سعودی ضمن اعلام حمایت از موضع عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر تاکید می‌کند که مصر حق دارد از مرزهای غربی خود در برابر خطر تروریسم محافظت كند».

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، روز شنبه تاکید کرد که ارتش مصر قادر است از مصر در داخل و خارج از مرزهای خود دفاع كند.

رئیس جمهوری مصر ضمن بازرسی از نیروهای ارتش این کشور در منطقه نظامی غربی که با حضور وزیر دفاع، رئیس ستاد و فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح این کشور همراه بود، گفت: ارتش مصر یکی از قدرتمندترین ارتش‌های منطقه است، اما یک ارتش منطقی است این ارتش محافظت می‌کند اما کسی را تهدید نمی کند.

السیسی همچنین تاکید کرد که ارتش مصر قادر است از امنیت ملی مصر در داخل و خارج از مرزها دفاع کند.

رئیس جمهوری مصر با تاکید بر این‌که دو شهر سرت و الجفره در لیبی برای مصر خط قرمز هستند، هشدار داد كه مصر هیچ گونه تهدیدی علیه امنیت مرزهای غربی‌اش را قبول نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید