.
.
.

مشاور ترامپ: جان بولتون درباره روسای جمهوری آمریکا و چین یاوه می‌گوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیتر ناوارو مشاور تجاری کاخ سفید روز یکشنبه 21 ژوئن 2020 گفت که او در جلسه دونالد ترامپ و شی جین پینگ، روسای جمهوری آمریکا و چین حضور داشته و نشنیده ترامپ از جین پینگ بخواهد به او کمک کند برای بار دوم در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود و آنچه جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در این باره می‌گوید، چیزی جز یاوه‌گویی نیست.

ناوارو به شبکه سی‌ان‌ان گفت ادعاهای جنجالی مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در کتابش یاوه‌گویی است، به ویژه اینکه دونالد ترامپ سیاست‌های سختگیرانه‌ای در قبال چین و اقدامات تجاری ناپاک این کشور اتخاذ کرد.

ناوارو گفت: «من در جلسه بودم. ابدا چنین چیزی نشنیدم.» هفته گذشته روبرت لایتهایزر، نماینده تجاری آمریکا هم گفت چنین چیزی نشنیده است.

مشاور تجاری کاخ سفید تاکید کرد جان بولتون باید پیامدهای اقداماتش را متحمل شود و به دلیل استفاده از اطلاعات بسیار محرمانه در کتابش، زندانی شود.

پیش از این دونالد ترامپ گفته بود که بولتون به دلیل نقض قوانین ممنوعیت نشر اطلاعات محرمانه، بهای سنگینی خواهد پرداخت.

رئیس‌جمهوری آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: «بولتون قانون [ممنوعیت نشر اطلاعات محرمانه] را نقض کرد و به این دلیل احضار و توبیخ شد. او بهای سنگینی خواهد پرداخت.»

ترامپ گفت: «بولتون می‌خواهد روی سر مردم بمب بریزد و آنها را بکشد و الان بمب‌ها روی سر او فرود می‌آیند.»

نسخه‌های زیادی از کتاب « The Room Where It Happened» در کتابخانه‌های آمریکا و دیگر کشورها توزیع شده تا روز سه‌شنبه 23 ژوئن منتشر شود. در این کتاب روایتی از 17 ماه مسئولیت مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمریکا آمده، دوره‌ای که با استعفای نوامبر 2019 بولتون به پایان رسید.

در بخشی از این کتاب جان بولتون ادعا کرده که ترامپ در مذاکرات مبادلات تجاری آمریکا و چین، از همتای چینی خود خواسته مقدار بیشتری محصولات کشاورزی به او بفروشد تا ترامپ بتواند از طریق کمک به کشاورزی در آمریکا، شانس خود را برای پیروزی در دوره دوم انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا افزایش دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم