.
.
.

عضو جبهه پایداری ایران: انگشت اتهام در مرگ منصوری به سمت پلیس بین‌الملل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روح‌الله حسنیان از اعضای جبهه پایداری ایران، با متهم کردن پلیس بین‌الملل کشته‌شدن قاضی منصوری را مربوط به آنها دانست.

به گزارش روز یکشنبه 21 ژوئن 2020 «اعتمادآنلاین»، این عضو جبهه پایداری ایران در رابطه با مرگ مشکوک قاضی منصوری مدعی شد که «غربی‌ها در این موقعیت زمانی به‌دنبال موج‌سواری بر خبری هستند که بتوانند تظاهرات‌ها و نابسمانی‌های داخلی خود را تحت‌الشعاع قرار دهند. واقعیت این است که غربی‌ها نشان داده‌اند تحمل مخالفان خود را ندارند و مردم کشورهای غربی به شدت از دولت‌هایشان ناراضی هستند. طبیعی است که آنها می‌خواهند با هجمه به سمت جمهوری اسلامی و داغ‌کردن یک خبر پرسروصدا بحران‌های عظیم خود را به حاشیه ببرند».

او در ادامه اداعای خود اظهار کرد: «من که شخصا در چندین کنفرانس بین‌المللی شرکت کرده‌ام از رفتار پلیس بین‌الملل با متهمان اطلاع دارم. پلیس بین‌الملل متهمان را چنان شکنجه می‌کند که بسیاری از آنها زیر آن شکنجه‌ها جان می‌دهند. به صورت می‌توان گفت که پلیس بین‌الملل در مواردی برای کسب اطلاع از موضوعی به خصوص آن قدر متهمان را مورد ضرب و ستم و آزارواذیت قرار داده است که آنها جان خود را از دست داده‌اند. من تصور می‌کنم کشته‌شدن آقای منصوری هم مربوط به پلیس بین‌الملل است و انشگت اتهام به سمت این نهاد است».

گفتنی است جسد غلامرضا منصوری قاضی متهم به فساد مالی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به ‌صورت موقت و مشروط آزاد شده بود، روز جمعه 19 ژوئن 2020 در بیرون هتل محل اقامت وی پیدا شد.

بر اساس گزارش خبرنگار رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از رومانی، «منصوری از پنجره محل اقامت خود به پایین پرت شده و مرده است.»

در گزارشی آمده بود که ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت محلی پلیس از طریق بخش «پذیرش» هتل مکان اقامت منصوری مطلع شد که جسد یکی از ساکنان طبقات بالای هتل در دیگر سوی این هتل پیدا شده است.

غلامرضا منصوری، قاضی بازنشسته اجراییات بخش لواسانات، سابقه صدور احکام سنگین برای برخی فعالان رسانه‌ای و سیاسی در اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود در کارنامه خود داشت.

وب‌سایت رسمی فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران پس از انتشار خبر دستگیری این متهم خواستار پیگرد قضایی علیه او در رومانی به دلیل اقدام‌هایش در «تهدید آزادی و حقوق روزنامه‌نگاران» شد، آنتونی بلانگر، دبیرکل این فدراسیون، خواستار آن شد که پیگرد قضایی غلامرضا منصوری بدون استرداد او به ایران در کشور رومانی صورت بگیرد.

این قاضی پیشین متهم به مشارکت در باند رشوه‌خواری در قوه قضاییه بود و پس از تشکیل دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، مشخص شد که در خارج از ایران به سر می‌برد. به گفته مقام‌های قضایی او در مرداد سال 1398 از ایران خارج شده بود.

با انتشار خبر دستگیری او در بخارست رومانی توسط پلیس این کشور، خبر آزادی او نیز بلافاصله منتشر شد. بر اساس حکم قاضی دادگاهی در شهر بخارست این متهم تا تاریخ 20 تیرماه تحت شرایط خاصی آزاد شده بود.

اما روز گذشته، خبر پیدا شدن جسد بی‌جان او در هتل محل اقامتش جنجالی شد.

منصوری متهم ردیف نهم پرونده قضایی اکبر طبری است. اتهام او دریافت رشوه‌ای بالغ بر 500 هزار یورو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم