.
.
.

سپیده قلیان خود را به زندان اوین معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سپیده قلیان از متهمان پرونده شرکت نیشکر هفت‌تپه برای گذراندن 5 سال دوره محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

سپیده قلیان تنها متهم این پرونده بود که مورد عفو قرار نگرفت. او 16 ژوئن در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که با نوشتن درخواست عفو از رهبر ایران مخالفت کرده و به همین دلیل قرار است به زندان قرچک برگردد.

او امروز یکشنبه 21 ژوئن 2020 خود را به بخش اجرای احکام زندان اوین معرفی کرد و برای گذراندن حکم 5 سال حبس در پرونده هفت‌تپه، به زندان رفت.

قلیان مجموعاً به 19 سال و شش ماه زندان محکوم شده است. در خصوص «اجتماع و تبانی» به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به هفت سال حبس، «عضویت در گروه گام» به هفت سال حبس، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال و شش ماه حبس و به اتهام «نشر اکاذیب» به دو سال و شش ماه محکوم شده‌ است. همچنین به اتهام «اخلال در نظم» به یک سال و شش ماه حبس محکوم شد.

سپیده قلیان با قید وثیقه به صورت موقت در تاریخ 26 اکتبر 2019 از زندان آزاد شد‏.

این فعال کارگری، 9 فوریه 2020 در توئیتر اعلام کرد که به دلیل رسانه‌ای کردن اخبار زندانیان عرب به «تبلیغ علیه نظام» و در رابطه با افشای نقش بازجو-خبرنگاری آمنه سادات ذبیح‌پور به «نشر اکاذیب» متهم شده است.

به گفته او در همین رابطه سومین پرونده برایش در مراجع قضایی تشکیل شده و با قرار کفالت 180 میلیونی به طور موقت آزاد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم