.
.
.

امارات: درکنار مصر برای حمایت از امنیت و ثباتش ایستاده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت امارات متحده عربی روز یکشنبه 21 ژوئن ضمن تایید اظهارات عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در رابطه با اوضاع لیبی، اعلام کرد که این کشور در کنار قاهره برای انجام تمام اقدامات در راستای حفظ امنیت و ثبات در ليبى ایستاده است.

وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات متحده عربی در بیانیه‌ای بر همبستگی امارات با جمهوری عربی مصر در راستای اقدامات این کشور برای محافظت از امنیت و ثبات خود در برابر پیامدهای تحولات نگران کننده در لیبی تأکید کرد.

این وزارتخانه از تلاش‌های مصر برای دستیابی به یک توافقنامه سیاسی جامع در لیبی، به ویژه ابتکار «اعلامیه قاهره» که مطابق با همه قطعنامه‌ها و تصمیمات نهادهای سازمان ملل است ، قدردانی کرد.

وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات تأکید کرد، تلاش عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر برای برقراری امنیت و ثبات در لیبی ناشی از موضع‌گیری مثبت ورویکرد عربی و اصیل این کشور به امنیت و ثبات لیبی است که بخشی جدایی ناپذیر از امنیت ملی و ثبات مصر و همه امت عرب است.

امارات از تلاش‌های قاهره برای پایان دادن به خونریزی در لیبی و ایجاد شرایط فوری برای آتش‌بس و آغاز مذاکرات برای یک روند جامع سیاسی تحت نظارت سازمان ملل مطابق با نتایج و دستاوردهای کنفرانس برلین و ابتکار «اعلامیه قاهره»، که انحلال شبه نظامیان و تحویل تسلیحات آنها و پایان دادن به مداخله خارجی را شامل می‌شود، تقدیر کرد.

امارات همچنین خواستار متوقف کردن هرگونه پشتیبانی خارجی از نیروهای افراطی و گروههای تروریستی در لیبی شد.

وزارت امور خارجه امارات ضمن تاکید مجدد بر موضع این کشور که خواستار آتش بس فوری در لیبی و تعهد به روند سیاسی است، اعلام کرد که راه حل سیاسی تنها راه حل قابل قبول برای پایان دادن به درگیری و دستیابی به ثبات و تحقق آرمان های ملت برادر لیبی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم