.
.
.

اعلام حمایت پادشاهی سعودی از موضع مصر در رابطه با اوضاع لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشور پادشاهی عربی سعودی بامداد روز یکشنبه 21 ژوئن در بیانیه‌ای اعلام کرد، ریاض از موضع مصر در رابطه با اوضاع اخیر در لیبی حمایت می‌کند.

وزارت امور خارجه سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد ریاض بار دیگر از ابتکار «اعلامیه قاهره» در مورد لیبی كه در ششم ژوئن سال 2020 اعلام شد، حمایت می‌کند.

در این بیانیه پادشاهی سعودی ضمن تاکید بر راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران لیبی، برای جلوگیری از ادامه خونریزی و حفظ تمامیت ارضی لیبی خواستار برقراری آتش‌بس فوری شد.

بیانیه وزارت خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که امنیت جمهوری عربی مصر بخشی جدایی ناپذیر از امنیت پادشاهی عربی سعودی و همه امت عرب است.

وزارت خارجه سعودب همچنین تأکید كرد که پادشاهی عربی سعودی در راستای دفاع مصر از امنیت ملی و حمایت از مرزهایش در برابر افراط‌گرایی و شبه‌نظامیان تروریستی و حامیان آنها در منطقه در کنار قاهره ایستاده است.

وزارت خارجه افزود:«سعودی ضمن اعلام حمایت از موضع عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر تاکید می‌کند که مصر حق دارد تا از مرزهای غربی خود در برابر خطر تروریسم محافظت كند.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است: «پادشاهی عربی سعودی از جامعه جهانی می‌خواهد تا ضمن پایبندی به مسئولیت‌های خود، به ابتکار عمل رئیس جمهوری مصر به برای رسیدن به یک راه حل جامع، حفظ تمامیت ارضی لیبی و احیای مؤسسات دولتی پاسخ بدهد تا به حضور شبه‌نظامیان تروریستی و مداخلات غیرقانونی خارجی در لیبی که باعث نشر تروریسم در منطقه شده است، پایان داده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم