ترامپ: پلیس واشنگتن وظایف خود را انجام نمی‌دهد و این رویدادها لکه ننگی برای کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، شنبه 20 ژوئن در توئیت خود نوشت که پلیس پایتخت، وظایف خود را انجام نمی‌دهد زیرا سرگرم تماشای واژگون شدن تندیس‌ها و به آتش کشیده شدن آنهاست در حالی که باید افرادی که مرتکب این گونه اعمال می‌شوند، بی درنگ دستگیر شوند زیرا این رویدادها «لکه ننگی» برای کشور می‌باشد.

توئیت ترامپ در پی واژگون شدن تندیس البرت بایک، یکی از سران کنفدرالی کشور در واشینگتن، نشر گردید.

Advertisement

بر اساس آخرین گزارش‌ها، معترضان آمریکایی پیشتر تندیس جورج واشینگتن را در خیابان‌های پورتلند در ایالت اورگون را نیز آتش زده و بنری را بر آن چسباندند که برویش نوشته شده بود «تو در سرزمین ساکنان بومی و اصلی این سرزمین هستی.»

ترامپ درادامه توئیت خود خطاب به دموکرات‌ها نوشت: «دولت فدرال، آماده حل و فصل فوری مشکلات مناطق شماست.»

معترضان جمعه 19 ژوئن برای بیست و دومین شب متوالی، به خیابان‌های اورگون ریخته و تندیس جورج واشینگتن را واژگون کردند که در دهه دوم قرن گذشته، نصب شده‌است.

به گفته مرکز پلیس پورتلند، صبح روز شنبه 20 ژوئن، گروه کوچک جدا شده از میان چند صد تظاهر کننده مسلمان شامگاه پنجشنبه، با مأموران پلیس درگیر شده و سوسیس داغ را به سوی مأموران پرتاب کرده و از سیم خاردارهای اطراف مرکز قضایی عبور کردند که نقطه شروع تظاهرات شبانه در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید بود.

بر اساس همین گزارش‌ها، گروه دیگری از تظاهر کنندگان بدون این که دستگیر شوند، پیش از واژگون کردن تندیس جورج واشینگتن، آتشی را پیرامون آن افروختند.

گفتنی است که یک هفته پیش، تظاهر کنندگان دانشگاه اورگون در یوجین، اقدام مشوه کردن دو تندیس کردند که از بازدید کنندگان کاخ سفید ساخته شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم