فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن ده‌ها پیکارجوی حوثی در کمین نیروهای ارتش ملی یمن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش ملی یمن روز جمعه 19 ژوئن 2020 اعلام کرد نیروهایش در مسیر حرکت پیکارجویان حوثی در جبهه نهم در شرق صنعاء کمین کرده و ده‌ها تن از آنها را کشتند.

  مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که سربازان ارتش ملی «تعدادی از نیروهای حوثی را با تجهیزات و تسلیحات‌شان به سوی یک کمین در منطقه لکت اللسان در میمنة در جبهه نهم و در نزدیکی دو راهی جوف هدایت کرده و آنها را همه اطراف محاصره کردند.»

  پس از آن درگیری میان دو طرف صورت گرفت و تعدادی از پیکارجویان حوثی کشته، زخمی و اسیر شدند و تعدادی از خودروهای زرهی و مقدار قابل توجهی مهمات از انواع مختلف به دست ارتش ملی افتاد.

  در سوی دیگر توپخانه ارتش ملی توانست حدود 16 خودروی حامل سلاح در منطقه سایله در المزاره و سد المجاری که به مقصد نیروهای محاصره شده در حرکت بودند، را منهم کنند.

  همزمان جنگنده‎‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز مواضع حوثی‌ها در جبهه‌های صلب و نجد العتق در شهرستان نهم را بارها بمباران کردند.

  براساس بیانیه مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن تعداد قابل توجهی از نیروهای حوثی در این عملیات کشته و زخمی شدند و خودورهای زرهی و جنگ‌افزارهای آنها نیز یا به غنیمت گرفته شده یا منهم شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران