فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش لیبی نیروهای بیشتری به شرق مصراته اعزام کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش لیبی روز جمعه 19 ژوئن 2020 نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری به جبهه‌های نبرد در شرق مصراته و میدان‌های نفتی پیرامون آن ارسال کرد تا از نیروهای موجود در آنجا حمایت کرده و مانع هرگونه پیشروی مزدوران دولت الوفاق به سمت شهر سرت شود. شهر سرت در مرکز کشور و در نزدیکی منطقه نفتی الهلال، ثروتمندترین بخش لیبی قرار دارد.

  ویدئویی که اداره عقیدتی سیاسی ارتش ملی لیبی در صفحه‌اش در فیس‌بوک منتشر کرد نشان می‌دهد ده‌ها جنگ‌افزار سنگین متعلق به گردان «صاعقه 497» با همه تجهیزات و نیروها به سمت جبهه‌های نبرد در شرق مصراته و منطقه نفتی الهلال گسیل شده‌اند.

  ونیس بوخماده، فرمانده نیروهای ویژه لیبی گفت: «نیروهای ویژه، نیروهای دریایی و گردان بنی ولید برای حمایت از میادین نفتی» برای انجام ماموریت و دفاع از دارایی‌های ملت لیبی و دفاع از این کشور در مقابل اشغالگری ترکیه راهی منطقه شده‌اند.

  این اولین بار نیست که ارتش نیروهای نظامی اضافی به جبهه‌های سرت و مصراته می‌فرستد و این منطقه یکی از مهم‌ترین مناطق اختلاف بین الوفاق و ارتش ملی و درگیری میان نیروهای دو طرف است.

  در سوی مقابل شبه‌نظامیان وفاق نیز که از سوی ترکیه حمایت می‌شوند، نیروهای بیشتری به شهر سرت ارسال کرده و مواضع خود را در خطوط مقدم جبهه مصراته و سرت تقویت کردند. با به نتیجه نرسیدن راه‌حل‌های سیاسی به نظر می‌رسد رویارویی نظامی به تنها گزینه ممکن برای حل و فصل موضوع لیبی تبدیل شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران