.
.
.

11 زندانی طالبان از زندان مرکزی هرات افغانستان آزاد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر مطبوعاتی والی هرات افغانستان پنج‌شنبه 18 ژوئن با نشر اعلامیه‌ای نوشت، 11 زندانی طالبان از زندان مرکزی این ولایت آزاد شدند.

در این اعلامیه آمده، این زندانیان طالبان براساس فرمان رئیس‌جمهوری محمد اشرف غنی از زندان رها شدند و تعهد کتبی نیز گرفته شد تا آنها دوباره به میدان جنگ برنگردند.

براساس این اعلامیه، قبل از این نیز 40 زندانی طالبان از زندان مرکزی ولایت هرات به هدف تأمین صلح و برقراری آتش‌بس دایمی آزاد شده بودند.

در همین حال، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی نوشت، 35 زندانی دولت افغانستان چهارشنبه 17 ژوئن از زندان این گروه آزاد شدند.

شایان ذکر است که محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020 در «ویدئو کنفرانس» با شورای اتلانتیک آمریکا گفته بود، زمان و مکان مذاکرات بین‌الافغانی به‌زودی اعلام می‌شود.

غنی تاکید کرد، در مذاکرات بین‌الافغانی در مورد تضمین حقوق زنان و اقلیت‌ها صحبت می‌شود و سرانجام تصمیم نهایی را مردم افغانستان می‌گیرد.

او علاوه کرد، تا کنون سه هزار زندانی طالبان آزاد شده و دو هزار زندانی دیگر این گروه به‌زودی آزاد خواهند شد و هم‌چنان یک هیأت طالبان در شهر کابل بر روند رهایی زندانیان نظارت دارند.