.
.
.

یک پژوهش علمی آمریکایی: افراد دارای این گروه خونی به کرونا مبتلا نمی‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که بحث‌ و بررسی‌ علمی در مورد وجود نوعی «خود ایمنی» در برخی افراد با گروه خونی‌های متفات که می‌تواند از آنها در برابر ابتلا به بیماری کرونا محافظت کند، هنوز ادامه دارد، داده‌های اولیه یک پژوهش علمی شرکتی آمریکایی متخصص در تحقیقات ژنتیکی، نشان می‌دهد که صاحبان گروه خونی O جسم آنها در مقایسه با دیگران از محافظت بیشتری در برابر بیماری کرونا برخوردار است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، شرکت آمریکایی متخصص امور ژنتیکی مستقر در کالیفورنیا«23 andMe»، تاکنون بیش از 750 هزار نفر در آزمایش‌های ژنتیکی و تحقیقات این شرکت آمریکایی که در باره آرایش ژنتیکی ویروس کرونا تحقیق و مطالعه می‌کند، شرکت کرده‌اند.

نتایج اولیه تحقیقات

داده‌های اولیه نشان می‌دهد که افراد دارای گروه خونی O به میزان 14% کمتر از افراد دیگر گروه خونی به کرونا مبتلا می‌شدند. افراد گروه خونی O پس از مبتلا شدن نیز با در نظر گرفتن سن، جنسیت، نژاد و بیماری‌های دیگر آنها، به میزان 19% کمتر از دیگران نیاز به بستری در بیمارستان داشتند.

این یافته‌ها نتایج مشابهی از سایر مطالعات را نشان می‌دهد که نشان داد کمترین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا یا کسانی که از موارد شدید این بیماری رنج می بردند، مربوط به افرادی است که از گروه خونی O هستند.

نوع گروه خونی که بیشتر در معرض بیماری کرونا است

نتایج این تحقیق علمی همچنین نشان داد که بیشترین درصد مبتلایان به کرونا مربوط به گروه خونی مربوط به گروه خونی « AB» است. با این حال این مطالعه هنوز منتظر نتایج حاصل از پرسشنامه دیگری است در آن ده هزار نفر از افراد با گروه خونی متفاوت در آن شرکت کردند.
این افراد همه از کسانی هستند که به بیماری کووید 19 مبتلا شدند و پس از بستری بهبود یافتند.

گروه خونی A

در ماه مارس، محققان بیمارستان چونگنان در دانشگاه ووهان تعداد 2،173 بیمار مبتلا به Covid-19 را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که میزان ابتلا در بین دارندگان گروه خونی A بسیار بالاتر از سایر گروه‌های خونی است

پروفسور وانگ شینگهوان» گفت، افراد مبتلا به گروه خونی A به رعایت ویژه‌ای در برابر بیماری کرونا نیاز دارند.

دانشمندان ایتالیایی و اسپانیایی نیز به این نتیجه رسیدند که خود ایمنی و مقاومت جسم افراد در برابر بیماری کرونا به نوعی با گروه خونی آنها ارتباط دارد .

محققان این دو کشور در آزمایش‌های خود که روی بیماران کرونایی انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که افراد با گروه خونی o کمتر به این بیماری مبتلا شدند.