.
.
.

پس از آمریکا برزیل بالاترین شمار مرگ ومیر و ابتلا به کرونا را به خود اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با افزایش شمار فوتی‌ها و تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در برزیل بنا به آمار و داده‌هایی که شامگاه چهارشنبه 17 ژوئن 2020 از سوی وزارت بهداشت این کشور انتشار یافته، برزیل با 46,510 فوتی و 955,377 مورد مبتلا همچنان پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم آسیب‌دیده‌ترین کشورهای جهان از پاندمی ویروس کرونا قرار دارد.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها در 24 ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه 1269مورد جدید در اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در برزیل جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که در چین اولین کانون انتشار و شیوع همه‌گیر کرونا ظرف این 24 ساعت تنها 28 تن در چین قاره‌ای به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که 21 مورد از مبتلایان در پکن پایتخت تشخیص داده شدند.

کمیته ملی بهداشت چین در این‌باره اعلام کرد که 4 تا از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا از خارج به این کشور آمده‌اند و 8 مورد جدید مبتلا هیچ‌گونه علائم بیماری را نشان نداده‌اند.

کمیته ملی بهداشت چین روز گذشته از ثبت 44 مورد جدید مبتلا به کرونا خبر داد که 11 مورد آنها از خارج به این کشور آمده و 11 تن دیگر نیز بدون هیچ‌گونه علائمی بودند.

با این وجود در چین تعداد کل مبتلایان به کرونا به 83,293 تن رسیده اما تعداد فوتی‌ها همچنان در سطح 4,634 فوتی بدون تغییر مانده است.

از سویی در مکزیک وزارت بهداشت این کشور پنج‌شنبه اعلام کرد که 4,930 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا و 770 فوتی در این کشور به ثبت رسیده است که با این تعداد کل مبتلایان به 159,793 مورد و شمار فوتی‌ها به 19,080 فوتی رسیده است.

دولت مکزیک در این‌باره اعلام کرد که شمار دقیق مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ترجیحا بیش از تعداد ثبت شده است.

طبق آماری که توسط خبرگزاری فرانسه و با استناد به منابع رسمی تا ساعت 19:00 به وقت گرینویچ چهارشنبه تهیه شده پاندمی ویروس جدید کرونا از آغاز انتشار آن برای اولین بار در دسامبر سال گذشته در چین، تاکنون دست‌کم باعث فوت 445,213 تن در جهان شده است.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون رسما بیش از 8,269,170 مورد در 196 منطقه و کشور جهان به ویروس کووید- 19 مبتلا شده‌ که دست‌کم 3,785,500 تن از این بیماری بهبود یافته‌اند.

این در حالی است که آمار و ارقام گزارش شده تنها بخشی از تعداد واقعی مبتلایان به کرونا را نشان می‌دهد، زیرا که بسیاری از کشورها تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا را تنها برای حالت‌های پرخطر و کسانی که نیاز به بستری در بیمارستان‌ها را دارند، انجام می‌دهند و برخی کشورها تنها تست‌های تشخیص را در مورد کسانی که با افراد بیمار در تماس هستند انجام می‌دهند و از سوی دیگر برخی کشورهای فقیر از امکانات محدودی برای تشخیص بهره‌مند هستند.